1.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi podwójna dawka przepisów kulinarnych oraz wiele innych ciekawych artykułów. Od bieżącego numeru cena czasopisma zostaje podniesiona na stałe do 2 zł. Jest to decyzja Księdza Biskupa. Celem tej podwyżki jest uzyskanie pełnego samofinansowania się „Opiekuna".

2.Nadal też można nabywać wigilijne świece „Caritas" i kalendarze diecezjalne na przyszły rok. Cena za świece 6 zł., a za kalendarze 5 zł. Zachęcamy do nabywania.

3.Jutro (poniedziałek) o g. 19.00 odbędzie się spotkanie opłatkowej naszej Rady Parafialnej. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich radnych..

4.W środę będzie Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w tym dniu będą tylko rano. Wieczorem wszyscy katolicy przeżywają w swoich domach wieczerzę wigilijną. W chrześcijańskich domach przed rozpoczęciem wieczerzy należy przeczytać ewangeliczny opis narodzenia Chrystusa, odmówić wspólnie „Ojcze nasz", a na stół nie powinno się podawać alkoholu. Adorując Chrystusa narodzonego w grocie napełniajmy się pełną zachwytu i zdumienia wiarą tamtych pasterzy, zaznajmy tego samego zdziwienia i tej samej radości, a u stóp Wcielonego Słowa złóżmy nasze radości i troski, łzy i nadzieje. Nie sprowadzajmy świąt Bożego Narodzenia do roli święta bezużytecznej rozrzutności, ale zadbajmy o ducha autentycznego dzielenia się miłością i radością z tymi wszystkimi, którzy potrzebują naszej braterskiej obecności.

5.Pasterka, jak zwykle, o g. 24.00. W dzień Bożego Narodzenia i w II dzień świąt Bożego Narodzenia porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

6.W sobotę rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską zwaną „kolędą". Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00. My księża chcemy w czasie tej kolędy poznać się bliżej z naszymi parafianami i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie „kolędy" zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą przeznaczone na sfinansowanie ogrodzenia przed plebanią, które kosztosztowało ok. 50.000 zł. Bóg zapłać za zrozumienie i ofiary.

7.A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:
Sobota od g. 9.00– Borysławice Wieś (3 księży)

8. Przypominamy, że po świętach i w styczniu, jak co roku, Msze św. w tygodniu będą odprawiane tylko rano o g. 7.00. Wieczorem zaś, o g. 18.00 będą Msze św. zbiorowe w środy i w piątki.