1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe prowadzone przez ks. Kan. Jana Ludwiczaka, Dyrektora biblioteki Seminarium Duchownego w Kaliszu. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Jutro (poniedziałek) wieczorem o g. 18.00 zapraszamy wszystkich małżonków na Mszę św. i naukę stanową dla nich po Mszy św. Młodzież zapraszamy szczególnie we wtorek na Mszę św. o g. 18.00 i na naukę stanową po tej Mszy. Natomiast dzieci zapraszamy codziennie na Mszę św. o g. 16.30, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich we wtorek o g. 11.30. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie we wtorek i w środę już pół godz. przed Mszami św. Prosimy o modlitwę w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.

2. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 870 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze, między innymi, reportaż z inauguracji Roku Życia Konsekrowanego w naszej Diecezji i zaproszenie do zajrzenia za bramy klasztorów. Zachęcamy do nabywania. Nadal można nabywać świece wigilijne „Caritas". Cena 6 zł. oraz kalendarze diecezjalne – 5 zł.

4. W poniedziałek, wtorek i w środę w Kościele będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja Jezusa Eucharystycznego dla młodzieży.

6. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Będzie to spowiedź przedświąteczna. Jeżeli są nowi chorzy chętni do tych odwiedzin to prosimy ich zgłaszać w tym tygodniu w zakrystii bądź w kancelarii parafialne.

7. Roraty będą codziennie w tym tygodniu aż do piątku włącznie na Mszy św. o g. 18.00. Dzieci zaś zapraszamy w pon., wtorek i w środę na swoje roraty rekolekcyjne o g. 16.30, a w czw. i w piątek o g. 18.00.

8. W przyszły poniedziałek (22 XII) o g. 19.00 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Zapraszamy.