1W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni młodzieży w Krakowie w 2016 r. Zebraliśmy na ten cel 320 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary.
2Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Zachęcamy do nabywania i czytania. Od dziś, jak co roku, można też nabywać świece wigilijne „Caritas" – „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Cena 6 zł.

3. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Chrystusa Króla. Rozpoczyna się ostatni tydzień czasu zwykłego Kościoła. Będzie on apelować do nas o rzeczywiste uczynienie Chrystusa królem całego naszego życia.

4Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy, jak co miesiąc, w środę na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.
5W czwartek o g. 19.00 wszystkich chętnych a w piątek o g. 19.00 młodzież zapraszamy na Adorację Jezusa Eucharystycznego!

6Przypominamy, że wędruje po rodzinach naszej parafii Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Aktualnie Obraz znajduje się w Błaszkach na ul. Pomorskiej, Szkolnej i Kościelnej. W tym tygodniu obraz zakończy swoją wędrówkę po ulicy Kościelnej i zostanie przekazany na ul. Sieradzką. Uroczyste przekazanie Obrazu mieszkańcom ul. Sieradzkiej przez mieszkańców ul. Kościelnej odbędzie się w środę (26.11) na Mszy św. wieczornej o g. 18.00. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców ul. Pomorskiej, Szkolnej i Kościelnej w środę o g. 18.00 na Mszę św. dziękczynną, a przedstawicieli ul. Sieradzkiej prosimy o przejęcie Obrazu na tej Mszy św. Przypominamy, że wszelkie ewentualne ofiary składane z racji nawiedzenia Obrazu są przeznaczone na dalszy, ostatni już etap remontu kaplicy cmentarnej, w której Obraz Nawiedzenia spocznie po swojej peregrynacji. Bóg zapłać!

7W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent, a wraz z nim nowy rok liturgiczny. Rozpoczęcie nowego roku liturgicznego niech nas zmobilizuje do podjęcia dobrych życiowych postanowień na przyszłość.

8Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne.
W tym tygodniu porządek odwiedzin z opłatkiem będzie następujący:
PONIEDZIAŁEK ( od godz. 13:00 ) - ul. PUŁASKIEGO i ul. OGRODOWA , WTOREK ( od godz. 12:00 ) - WÓJCIE, BORYSŁAWICE, ŚRODA( od godz. 13:00 ) - PLAC NIEPODLEGŁOŚCI , CZWARTEK ( od godz. 13:00 ) - PLAC SULWIŃSKIEGO, PIĄTEK ( od godz. 14:00 ) - ul. SIERADZKA, SOBOTA ( od godz. 9:00 ) - ul. KRÓTKA, SPACEROWA, POLNA, MŁYŃSKA, PROJEKTOWANA, SZKOLNA i KOŚCIELNA
9. Jak już informowaliśmy tydzień temu, chcemy jako parafia włączyć się aktywnie w dobroczynną Akcję wykorzystując możliwość zebrania zbędnych, niekiedy wręcz przeszkadzających w gospodarstwach domowych wielu parafian tzw. elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, np.: pralki, lodówki, komputery, drukarki, telefony, sprzęt RTV i AGD, itp. Akcja ta jest prowadzona w całej Polsce przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Katolickie: Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie) aby z pozyskanych w ten sposób środków móc budować kolejne studnie, szkoły i szpitale w biednych krajach Afryki. Z naszej Parafii, zgromadzone przez nas elektrospady, będą odebrane w przyszły wtorek - 2 grudnia br. o g. 11.00. Miejscem składania elektrospadów będzie utwardzony i odgrodzony plac przed wikariatką. Zgromadzony sprzęt można składać na ten plac do 1 grudnia włącznie. O pomoc w zebraniu zużytego sprzętu od ludzi starszych, samotnych i nie mających środków transportu prosimy sołtysów, strażaków OSP, młodzież i innych ludzi dobrej woli. Oddając w ustalonym miejscu i czasie zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny pozbędziemy się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dołożymy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie. Za pomoc więc i zebrany zużyty sprzęt z góry wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Na stolikach pod chórem znajdują się stosowne ulotki na temat tej akcji. Można je wziąć ze sobą.
10. W dniach od 7 do 14 lutego organizujemy wyjazd na "Rekolekcje Młodzieżowe na Nartach" w okolicach Bukowiny Tatrzańskiej. Koszt tego wyjazdu wynosi 450 zł, ale chcemy pozyskać na nie pieniądze z różnych źródeł, wtedy cena byłaby mniejsza. Między innymi wspólnota młodzieżowa chce w czasie Adwentu sprzedawać pamiątki bożonarodzeniowe. Osoby chętne na wyjazd i pozyskiwanie środków finansowych, proszone są o kontakt z księdzem Piotrem.