1. W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Zebraliśmy na ten cel 660 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary. W minionym tygodniu wykonaliśmy nową instalację odgromową na kościele gdyż stara była całkowicie zniszczona i zostały oczyszczone wszystkie poziome i pionowe rynny na kościele. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ponad 7.000 zł.
2. Dziś gościmy kleryków z kaliskiego Seminarium, którzy się z nami modlą, dają powołaniowe świadectwo i zbierają w czasie Mszy św. ofiary na rzecz kaliskiego Seminarium. Po Mszach św. zaś będzie zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni młodzieży w Krakowie w 2016 r. Bóg zapłać za Wasze ofiary, a klerykom za powołaniową posługę w naszej parafii.

3. W czwartek i w piątek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego!
4. W sobotę od g. 9.00 będą odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować, a nowych chorych można nadal zgłaszać. W sobotę też będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę muzyki i chórów kościelnych. Z tej racji dziękujemy panu organiście, chórzystom i innym zespołom muzycznym naszej parafii za śpiew i granie i życzymy im wielu łask Bożych, mocnych głosów i radości ze śpiewania Bogu na chwałę a ludziom na pożytek. Pamiętajmy o nich w modlitwie.

5. Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w przyszłą niedzielę dzień skupienia dla młodych mężczyzn, pragnących odkryć swoje powołanie. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.
6. Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne.
W tym tygodniu porządek odwiedzin z opłatkiem będzie następujący:
PONIEDZIAŁEK ( od godz. 9:00 ) - SMASZKÓW, KOSTRZEWICE, WTOREK (od godz.9:00 ) -BROŃCZYN, ŚRODA ( od godz. 9:00 ) - KOCIOŁKI, ( od godz. 13:00 ) LUBANÓW CZWARTEK ( od godz. 12:00 ) – BRZOZOWIEC, PIĄTEK ( od godz. 14:00 ) - ul. KOŚCIUSZKI, a w SOBOTĘ ( od godz. 9:00 ) - BORYSŁAWICE ( OSIEDLE).
7. Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych.
8.Niedawno zbieraliśmy zużyte obuwie dla osób potrzebujących, a teraz chcemy jako parafia włączyć się aktywnie w inną dobroczynną Akcję wykorzystując możliwość zebrania zbędnych, niekiedy wręcz przeszkadzających w gospodarstwach domowych wielu parafian tzw. elektrośmieci, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, np.: pralki, lodówki, komputery, drukarki, telefony, sprzęt RTV i AGD, itp. Akcja ta jest prowadzona w całej Polsce przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Katolickie: Kirche In Not (Pomoc Kościołowi w Potrzebie). Kirche In Not to Stowarzyszenie, które pomaga wspólnotom Kościoła misyjnego, ofiarom wojen, prześladowań i kataklizmów. Realizuje od dziesięcioleci różne projekty humanitarno-edukacyjne mające pomóc chrześcijanom różnych krajów będącym w potrzebie. Dzięki ofiarom Darczyńców niesie pomoc w ponad 140 krajach. Jednym z ostatnio realizowanych projektów jest „Grosz jak Kropla Wody", polegający na finansowaniu studni w krajach Trzeciego Świata. Koszt Budowy jednej studni to 20.000 zł. Ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu pragnienia i chorób wywołanych piciem zanieczyszczonej wody. Śmierć z pragnienia jest cicha – umierają głównie dzieci. Miliony dzieci nie chodzą do szkoły, bo muszą przemierzać wiele kilometrów po wodę pitną dla rodziny. Każdy grosz jest jak kropla wody dla spragnionego. Dlatego Kirche In Not w porozumieniu z księżmi biskupami różnych diecezji Polski, również z biskupem kaliskim prowadzi akcję zbierania zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, aby z pozyskanych w ten sposób środków móc budować kolejne studnie, szkoły i szpitale. W naszej Parafii – 2 grudnia br. o g. 11.00 firma Green Office Eccologic, współpracująca z Kirche In Not, i posiadająca wszelkie niezbędne i wymagane prawem zezwolenia, podjedzie na wyznaczone miejsce samochodem ciężarowym i zabierze zgromadzone przez nas elektrospady. To wyznaczone miejsce podamy w ogłoszeniach w przyszłą niedzielę. Ta zbiórka to też wyjątkowa okazja, aby szkoły, urzędy, gminy, firmy, przedsiębiorstwa i instytucje mogły się pozbyć zużytego sprzętu otrzymując Kartę Przekazania Odpadu. O pomoc w zebraniu złomu od ludzi starszych, samotnych i nie mających środków transportu prosimy sołtysów, strażaków OSP, młodzież i innych ludzi dobrej woli. Oddając w ustalonym miejscu i czasie zużyty sprzęt elektryczny czy elektroniczny pozbędziemy się kłopotu związanego z jego utylizacją, a zarazem dołożymy swoją cegiełkę do wielkiej akcji niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie. Za pomoc więc i zebrany zużyty sprzęt z góry wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy. Na stolikach pod chórem znajdują się stosowne ulotki na temat tej akcji. Można je wziąć ze sobą.
9. Na koniec przypominamy wszystkim parafianom o obywatelskim obowiązku i przywileju wzięcia udziału w odbywających się w dniu dzisiejszym wyborach samorządowych.