1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". W numerze między innymi debata na temat Halloween, które zajmuje w przestrzeni publicznej coraz więcej miejsca. Czy można tę pogańską zabawę pogodzić z chrześcijaństwem? Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Taca dzisiejsza z racji drugiej niedzieli miesiąca będzie przeznaczoną na potrzeby remontowe w parafii. Natomiast po Mszy św. będzie zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi Prześladowanemu. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na te cele.

3. We wtorek przypada 11 listopada, czyli kolejna – 96 już rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości. Z łaski Boga jesteśmy wolni w wolnej naszej Polsce.
Dlatego pojutrze na Mszy św. o g. 9.00 będziemy dziękować Bogu za odzyskanie ojczyzny, wolności i niepodległości oraz prosić o potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny.

4. W środę od g. 7.30 do g. 18.00 odbędzie się w naszym kościele parafialnym JERYCHO MARYJNE, czyli comiesięczna całodniowa modlitwa różańcowa w int. Ojczyzny. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich zatroskanych o los naszej Ojczyzny.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na Adorację Jezusa Eucharystycznego! W piątek zaś na adorację o g. 19.00 zapraszamy na adorację młodzież.

6. W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać tzw. Niedzielę Powołań. Na każdej Mszy św. klerycy z kaliskiego Seminarium będą się z nami modlić, złożą powołaniowe świadectwo i zbierać będą ofiary na rzecz kaliskiego Seminarium. Po Mszach św. zaś będzie zbiórka do puszek na potrzeby organizacyjne Światowych Dni młodzieży w Krakowie w 2016 r.

7. Za tydzień odbędą się w całym kraju wybory samorządowe. Z tej racji w gablocie są wywieszone odpowiednie plakaty, a na stolikach pod chórem wyłożone odpowiednie ulotki promujące rodzinę i wartości, którymi kierujemy się w rodzinach. Ulotki te są do wzięcia. Zachęcamy.

8. Seminarium Duchowne w Kaliszu organizuje w niedzielę 23 listopada dzień skupienia dla młodych mężczyzn, pragnących odkryć swoje powołanie. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.

9. Pan Organista nadal będzie roznosić do wszystkich rodzin opłatek i kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby przyjęli opłatki i aby zakupili diecezjalne kalendarze. Bóg zapłać!

W tym tygodniu porządek odwiedzin z opłatkiem będzie następujący:
PONIEDZIAŁEK ( od godz. 9:00 ) KOŁDÓW
WTOREK ( od godz. 11:00 ) ZAWADY
ŚRODA ( od godz. 12:00 ) MACISZEWICE
CZWARTEK ( od godz. 9:00 ) GZIKÓW, BUKOWINA
PIĄTEK - SOBOTA CHRZANOWICE, WILCZKOWICE, ŻELISŁAW
10.Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych. Prosimy aby w listopadzie kwiaty z ziemią w donicach z cmentarza nie wrzucać do kontenerów tylko obok.

11. Wykonaliśmy już nowe ogrodzenie przed plebanią, które w jakimś stopniu poprawi też estetykę naszego miasta. Inwestycja ta kosztowała ok. 50.000 zł. Pieniądze te będą spłacone z ofiar jakie parafianie zechcą złożyć w tym roku podczas kolędy. Bóg zapłać!