1.W ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na Misje kwotę 950 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia, czyli oddania świątyni na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp. Aleksander Bereśniewicz w 1892 r. Dziękujmy Dobremu Bogu za to miejsce Jego chwały i korzystajmy z wiarą z tych łask, które Pan Bóg daje w tej świątyni.

3.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" oraz gazetę: „CHIT". Zachęcamy do nabywania i czytania.

4.Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na Mszę św. o g. 18.00 i na spotkanie po Mszy św.

5.W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego, a w piątek o g. 19.00 na adorację eucharystyczną zapraszamy młodzież.

6.W sobotę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i o 14.00 - na cmentarzu, a wieczorem o g. 18.00 będzie już Msza niedzielna, jak w każdą sobotę. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Wieczorem zaś, z racji I Soboty miesiąca, o g. 19.00 zapraszam wszystkich chętnych na wspólny Różaniec na cmentarzu. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w obrębie cmentarza. Na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u kleryka lub księdza na cmentarzu.

7.Dzień Zaduszny w tym roku przypada w niedzielę dlatego na cmentarzu nie będzie Mszy św. jak co roku tylko o g. 19.00 w niedzielę zapraszamy wszystkich chętnych na cmentarz na wspólny Różaniec.

8.Przypominamy, że do końca października Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje zbiórkę zużytego obuwia. Kto będzie chciał się włączyć w tę akcję może ofiarowane obuwie przynosić do kancelarii parafialnej.

9.W miniony poniedziałek na jesiennym zebraniu Rady Parafialnej ustaliliśmy, że w tym roku, tak jak w latach ubiegłych, będzie na naszym parafialnym cmentarzu kwesta na remont kaplicy cmentarnej. Kwestować będą Radni parafialni z identyfikatorami w sobotę (1 XI) w godz. od 8.00 – 16.00 w trzech miejscach- przy bramach cmentarza. Przypominam, że kaplica cmentarna jest już od czterech lat wpisana do wojewódzkiego rejestru zabytków. Trzy lata temu został wykonany kapitalny remont całego dachu tej kaplicy. W ubiegłym roku przeprowadzony został gruntowny remont fundamentów i ścian od zewnątrz połączony z wykonaniem nowej elewacji. Dodatkowo chodniki i plac wokół kaplicy o łącznej powierzchni ok. 260 m.2 zostały pokryte kostką brukową. Pieniądze zaś z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na prace związane z ostatnim etapem remontu kaplicy polegającym na odnowieniu i pomalowaniu jej wnętrza. Te prace planujemy wykonać w przyszłym roku. Liczymy, jak co roku, na zrozumienie i ofiarność wszystkich korzystających z naszego cmentarza na rzecz remontu i odnowienia cmentarnej kaplicy.

10.Wędrujący po domach naszej parafii Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej znajduje się aktualnie na ul. Młyńskiej i w tym tygodniu zostanie przekazany na ul. Pomorską. Uroczyste przekazanie Obrazu odbędzie się w piątek na Mszy św. wieczornej o g. 18.00. Zapraszamy więc wszystkich mieszkańców ul. Sportowej, Projektowanej i Młyńskiej w piątek o g. 18.00 na Mszę św. dziękczynną, a przedstawicieli ul. Pomorskiej prosimy o przejęcie Obrazu na tej Mszy św. Przypominamy, że dobrowolne ofiary składane przez wiernych z okazji Nawiedzeniu są w całości przeznaczone na remont kaplicy cmentarnej, w której wędrujący po parafii Obraz Matki Bożej będzie w przyszłym roku na stałe umieszczony.