1.Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna" oraz gazetę: „CHIT". W numerze dziś między innymi artykuł redaktora naczelnego o przepięknym filmie: „Mary's Land. Ziemia Maryi" granym aktualnie w kinach Kalisza. Zachęcamy do czytania i do obejrzenia tego filmu.

2.Dziś przeżywamy tzw. „Dzień Papieski". Taca z racji II Niedzieli miesiąca – będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne, a po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny". Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

3.W kościele mamy nowy, namalowany na płótnie obraz św. Jana Pawła II. Wykonawczynią i fundatorką tego obrazu jest pani Jolanta Szczepańska z Borysławic. Bóg zapłać za to piękne dzieło. Niebawem obraz ten będzie umieszczony na stałe w odpowiednim miejscu naszej parafialnej świątyni.

4.Dziś o g. 18.00 będzie egzamin z ostatniego cyklu katechez przedmałżeńskich dla przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

5.Przeżywamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy na różaniec o g. 17.00, a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej.

6.Jutro przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy popołudniowej o g. 18.00 będzie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła połączona z modlitwą różańcową. Zachęcamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie wszystkich, a zwłaszcza czcicieli Matki Bożej.

7.We wtorek swoje święto patronalne obchodzić będą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

8.W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego, a w piątek o g. 19.00 zapraszamy młodzież.

9.W sobotę, 18 października w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty swoje święto patronalne obchodzą pracownicy służby zdrowia. Wspierajmy ich z serca płynącą modlitwą.

10.W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele Tydzień Misyjny. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na potrzeby ewangelizacji i rozwoju młodych Kościołów w krajach misyjnych.

11.W przyszły poniedziałek – 20 X, o g. 19.30 zapraszam na spotkanie wszystkich Radnych parafialnych.

12.Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

13.Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje akcję pod nazwą: „BUTÓW ODDAWANIE. POZYTYWNE DZIAŁANIE". Zbiórka zużytego obuwia potrwa do 31 października. Zebrane w parafiach czy szkołach obuwie zostanie przekazane do siedziby Caritas w Kaliszu. Kto będzie chciał się włączyć w tę akcję może ofiarowane obuwie przynosić do kancelarii parafialnej.