1.Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli oraz gazetę: „CHIT". Zachęcamy do nabywania i czytania.

2.Dziś o g. 18.00 będzie w naszej parafii kolejna katecheza przedmałżeńska dla przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa.

3.Przeżywamy miesiąc różańcowy. W dni powszednie: od poniedziałku do piątku dzieci zapraszamy na różaniec o g. 17.00, a dorosłych na Różaniec po Mszy wieczornej.

4.W środę będzie w naszym kościele „Jerycho Maryjne" polegające na całodziennej modlitwie różańcowej przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy i zachęcamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

5.W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego, a w piątek o g. 19.00 zapraszamy młodzież.

6.W sobotę o g. 10.00 prosimy na zbiórkę wszystkich ministrantów.

7.W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy tzw. „Dzień Papieski". Taca z racji II Niedzieli miesiąca – będzie przeznaczona na potrzeby inwestycyjne, a po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny". Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

8.W przyszłą niedzielę w Gruszczycach odbędzie się uroczystość z okazji nadania imienia i sztandaru Publicznemu Gimnazjum im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Gruszczycach. Komitet organizacyjny serdecznie wszystkich zaprasza. Rozpoczęcie uroczystości o g. 8.15 na parkingu przy kościele w Gruszczycach.

9.Na stoliku, pod chórem, nadal są wyłożone listy poparcia dla zmiany ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży. Prosimy i zachęcamy osoby pełnoletnie do wpisywania się wraz z PESELEM.

10.Można już zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

11.Caritas Diecezji Kaliskiej organizuje akcję pod nazwą: „BUTÓW ODDAWANIE. POZYTYWNE DZIAŁANIE". Zbiórka zużytego obuwia potrwa do 31 października. Zebrane w parafiach czy szkołach obuwie zostanie przekazane do siedziby Caritas w Kaliszu. Obuwie to zostanie posegregowane. Buty nadające się do dalszego użytku zostaną przekazane osobom potrzebującym a te bardzo zniszczone trafią do specjalnej fabryki, w której w procesie recyklingu przetworzone zostaną na inne surowce. Kto będzie chciał się włączyć w tę akcję może ofiarowane obuwie przynosić do kancelarii parafialnej.

12.Wykonujemy kolejną, zapowiadaną już wcześniej, ważną inwestycję materialną w naszej parafii – ogrodzenie przed plebanią. Przed wojną przed plebanią był ładny, kuty płot, osadzony na murowanych słupkach. Po wojnie postawiono przed plebanią płot z płyt betonowych. Płot ten z powodu upływu czasu uległ zniszczeniu i stał się brzydki. Straszył nie tylko nas, mieszkańców Błaszek ale z pewnością i przejeżdżających przez miasto innych ludzi. Powyższe powody oraz zachęta różnych parafian spowodowały podjęcie decyzji o budowie nowego ogrodzenia. Po przedyskutowaniu z Radą parafialną spraw związanych z formą i wyglądem nowego ogrodzenia oraz po otrzymaniu pozwoleń i wytycznych wojewódzkiego konserwatora zabytków i innych instytucji przystąpiliśmy do wykonania zamierzonej inwestycji. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy dumni z nowego ogrodzenia, które w jakimś stopniu poprawi estetykę naszego miasta. Jakby nie patrzeć to plebania znajduje się w centrum Błaszek i jest poniekąd własnością nas wszystkich. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Błaszek złożył ofiarę 500 zł. na ten cel. Bóg zapłać!