1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Jest w nim między innymi artykuł o błaszkowskich wczasorekolekcjach nad morzem i wiele innych ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Dziś przeżywamy w naszej parafii odpust ku czci św. Rocha. Na Mszy św. o g. 12.00 przeżywamy dożynki parafialne, czyli dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Chrzanowic i Wilczkowic za zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Bóg zapłać!
Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem tydzień później, 24 sierpnia na g. 11.00 do Żerkowa, koło Jarocina, i tam wzięli udział w dożynkach diecezjalnych.

3. W przyszłą niedzielę odbędą się w Błaszkach dożynki gminne. Z tej racji w przyszłą niedzielę o g. 14.00 będzie u nas dodatkowo Msza św. dziękczynno-błagalna w int. mieszkańców Gminy Błaszki.
4. Instalujemy w naszej świątyni nowy system multimedialny, który się ściśle łączy z organową muzyką kościelną. Zamontowany już jest jeden z elementów systemu – zwijany elektrycznie ekran. Za pomoc w zamontowaniu nowego ekranu dziękujemy bardzo panu Andrzejowi Garncarkowi z Kwaskowa. Całość systemu kosztuje ok. 8.000 zł. W minionym tygodniu dwóch anonimowych ofiarodawców z Błaszek ofiarowało po 200 zł. na ten cel. Serdecznie dziękujemy i nadal ośmielamy się prosić naszych parafian o wsparcie finansowe w celu zakupu tego systemu. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc!