Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o prawie do wakacji i o prawie do Boga oraz o wakacjach bez komputera. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Taca dzisiejsza, z racji drugiej niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel.

W imieniu burmistrza Błaszek zapraszamy wszystkie dzieci na tzw. PRZYSTANEK HAPY BUS, który będzie miał miejsce w Szkole Podstawowej w Błaszkach i na boisku tej szkoły, od poniedziałku do środy w godz. od 10.00 do 17.00. Na dzieci czekają atrakcje: np. basen z piłeczkami, dmuchana zjeżdżalnia czy skakanie na trampolinie. W zabawie pomagają wolontariusze z 9 krajów. Wspólnie z nimi można pouczyć się języka angielskiego i poznać kulturę odległych krajów. Dla aktywnych uczestników czekają niespodzianki. Wstęp i uczestnictwo są bezpłatne. Zapraszamy!

W środę, jak co miesiąc, od rannej do wieczornej Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i będzie Jerycho Maryjne, czyli całodzienna modlitwa Różańcowa w int. Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

W środę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji po Mszy wieczornej będzie procesja fatimska. Wszystkich czcicieli Matki Bożej na tę procesję zapraszamy.

W piątek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie ziół i kwiatów. O g. 9.00 będzie Msza św. w int. Ojczyzny i Wojska Polskiego z udziałem pocztów sztandarowych z LO w Błaszkach. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w piątek o g. 21.00 Apel Jasnogórski przy pomniku „Bohaterów tej ziemi" i zaprasza wszystkich na wspólną modlitwę. W tym dniu jest odpust parafialny w Wojkowie. W piątek ze względu na uroczystość nie ma postu.

W piątek po południu wracają autokarem z Jasnej Góry błaszkowscy pielgrzymi, którzy od wczoraj (sobota), pod duchowym kierownictwem naszego wikariusza, ks. Piotra Gąsiorka, biorą udział w piątej pieszej pielgrzymce błaszkowskiej na Jasną Górę. Bogu niech będą dzięki za dar tej pielgrzymki, a pielgrzymom dzięki za trud pielgrzymowania i za dar mo