Dziś w nocy ksiądz proboszcz wrócił z dziećmi i młodzieżą naszej parafii z wczasorekolekcji z nad morza. Bogu niech będą dzięki za ten czas łaski, czas fizycznego wypoczynku i duchowych przeżyć.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna". Na łamach tego numeru jest wiele ciekawych artykułów. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W środę przypada święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00.

W sobotę rano po Mszy św. o g. 7.00 wyruszy z Błaszek V piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Głównym odpowiedzialnym za tę pielgrzymkę jest ks. Piotr Gąsiorek. Pielgrzymom życzymy błogosławieństwa Bożego, dużo sił w nogach i prosimy ich o modlitwę w intencji naszej parafii. Jutro (poniedziałek) o g. 19.00 w naszym parafialnym kościele będzie spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Wszystkich już zapisanych jak i tych, którzy jeszcze chcą się zapisać na tę pielgrzymkę prosimy na to spotkanie.

W sobotę wieczorem, ok. g. 18.30 przychodzi do nas piesza pielgrzymka z Koszalina (ok. 300 osób). Kwatermistrzowie w tym dniu ok. g. 12.00 będą odwiedzać domy z prośbą o nocleg dla pielgrzymów. Prosimy parafian o życzliwość i gościnność względem pielgrzymów. O g. 20.30 pielgrzymi będą mieć w kościele w Błaszkach Apel Jasnogórski. Na ten Apel zapraszamy też chętnych parafian i gości.

Taca w przyszłą niedzielę, z racji drugiej niedzieli miesiąca będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby inwestycyjne w parafii. Bóg zapać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

Remont naszych organów kościelnych dobiega końca. Muzyka liturgiczna jest już wykonywana na wyremontowanych organach. Kończąc ten remont chcielibyśmy zamontować jeszcze w naszym kościele nowy system multimedialny, który się ściśle łączy z organową muzyką kościelną. Nowy system multimedialny jest stosowany głównie do wyświetlania na zwijanym elektrycznie ekranie treści, które mogą być pomocne dla wiernych w lepszym przeżyciu i uczestnictwie we Mszy św. i nabożeństwach. Całość systemu kosztuje ok. 8.000 zł. W minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Chrzanowic ofiarował 1.000 zł. na ten cel. Serdecznie dziękujemy i nadal ośmielamy się prosić naszych pa,rafian o wsparcie finansowe w celu zakupu tego systemu. Bóg zapłać za zrozumienie i pomoc!