1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Na łamach tego numeru są podane między innymi parafie praktyk nowo wyświęconych diakonów w naszej diecezji, rozważanie o tym, czy możliwe jest dziś życie bez telefonu komórkowego i inne. Zachęcamy do nabywania i czytania. Rozprowadzamy też nowe albumy papieskie o pontyfikacie Benedykta XVI i Franciszka z bogatym wykazem fotografii i ilustracji. Są w nich też między innymi najciekawsze informacje dotyczące papieża Franciszka oraz poczet wszystkich papieży od św. Piotra aż do naszych czasów. Cena jest okazyjna i wynosi tylko 5 zł. za egzemplarz. Zachęcamy do nabywania w zakrystii albo przed kościołem.

2. Taca z dzisiejszej niedzieli z racji II Niedzieli miesiąca jest tacą inwestycyjną. Bóg zapłać za ofiary jakie złożyliście na ten cel. Przy tej okazji informujemy, że już niebawem ma być zakończony remont generalny naszych organów kościelnych.

3. Dziś po Mszy wieczornej, z racji 13 dnia miesiąca, będzie modlitewna procesja fatimska z Figurą Matki Bożej. Wszystkich czcicieli Matki Bożej serdecznie zapraszamy.

4. Przypominamy, że od 28 lipca do 3 sierpnia organizujemy wczasorekolekcje nad morzem dla dzieci i młodzieży. Dlatego zainteresowanych tymi wczasorekolekcjami zapraszamy na spotkanie organizacyjne dziś (13. VII) o g. 17.00.

5. W dniach od 9 do 15 sierpnia odbędzie się V Piesza Pielgrzymka z Błaszek na Jasną Górę. Osoby zainteresowane tegorocznym pielgrzymowaniem proszone są o kontakt z księdzem Piotrem.