1. W miniony poniedziałek odbyło się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na zebraniu tym ustalono i przedyskutowano głównie dwie sprawy: I) zatwierdzono powstanie nowego ogrodzenie przed plebanią i dokonano wyboru dwóch firm, które to ogrodzenie wykonają. Mamy nadzieję, że nowa inwestycja będzie zrealizowana jeszcze w tym roku.
II. Drugą sprawą podjętą na zebraniu Rady Parafialnej był Rodzinny Festyn Parafialny, który chcemy zorganizować w niedzielę, 29 czerwca br. Główna idea festynu będzie w tym roku nawiązywać do kanonizacji Jana Pawła II. Dlatego prosimy abyście dostarczali nam zdjęcia ze swoich spotkań z Janem Pawłem II, czy to w formie papierowej - do kancelarii parafialnej, czy w formie elektronicznej - na nowoutworzoną internetową skrzynkę pocztową Rady Parafialnej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Ze zdjęć tych będzie utworzona w czasie festynu wystawa fotograficzna, która później przez jakiś czas będzie znajdować się w naszym kościele parafialnym. Osoby zaś, które chciałyby się podzielić podczas festynu swoimi umiejętnościami czy talentami, np. twórcy ludowi – prosimy aby się zgłosiły do ks. proboszcza lub przybyły na kolejne spotkanie Rady Parafialnej – 12 maja 2014 r. o g. 19.30.

2. Od dziś do środy włącznie będziemy przeżywać w naszej parafii rekolekcje parafialne. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne codziennie o g. 7.00, 9.30 lub 18.00. Dzieci szkolne zaś zapraszamy codziennie o g. 11.00, a dodatkowo w poniedziałek i we wtorek o g. 16.00 na nabożeństwa różańcowe i Drogę krzyżową. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich w środę o g. 16.00. W ramach rekolekcji przewidziane są również dwie nauki stanowe: dla małżeństw w poniedziałek po Mszy św. o g. 18.00 i dla młodzieży we wtorek po Mszy św. o g. 18.00. W poniedziałek i we wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św. W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji parafialnych jest wywieszony w gablocie i jest do wglądu dla wszystkich zainteresowanych. Proszę wszystkich o modlitwę w intencji tych rekolekcji i zapraszam do gorliwego uczestnictwa.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna" z ubiegłej niedzieli. Zachęcam do nabywania i czytania.

4. Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże. Ten znak na nam pomóc lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W przyszłą niedzielę Męki Pańskiej, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni gałązki palmowe, które zostaną uroczyście poświęcone.

5. Pragniemy przypomnieć, że w Błaszkach poza parafialną Caritas mamy także Szkolne Koło Caritas, które w tym roku pragnie włączyć się w dzieło jałmużny wielkopostnej. Dlatego dziś i w przyszłą niedzielę młodzież szkolna będzie stała przed kościołem z koszykiem, do którego będzie można włożyć produkty żywnościowe. Dary złożone w czasie akcji, będą rozdzielone miedzy dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w tę inicjatywę.

6. W czwartek, jak co tydzień, zapraszamy o g. 19.00 na Adorację Jezusa w Eucharystii, a w piątek o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna dla młodzieży. Zapraszamy!

7. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy zgłaszać chorych do tych odwiedzin.

8. Taca w przyszłą niedzielę, z racji II Niedzieli miesiąca, będzie tacą inwestycyjną przeznaczoną na potrzeby materialne w parafii. Bóg zapłać za ofiary jakie złożycie na ten cel.

9. Zachęcamy do wzięcia ze sobą skarbonek wielkopostnych, w które składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na wsparcie biednych osób. Skarbonki te prosimy przynieść na liturgię w Wielki Czwartek.