1. Wczoraj (sobota) zakończył się w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dziękujemy dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom za regularne uczestniczenie w tym tygodniu we Mszy św. i zaprzyjaźnianie się z Jezusem Eucharystycznym oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę. W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku rodzice dzieci I-komunijnych złożyli ofiarę pieniężną na rzecz remontu dalszej części parkanu kościelnego w Błaszkach w wysokości 4.000 zł. W minionym tygodniu również na ten sam cel otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 15.000 zł z Urzędu Gminy Błaszki. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych oraz Burmistrzowi i Radzie Gminy i Miasta w Błaszkach. W sumie więc na dzień 20 maja 2023 r. na rzecz remontu dalszej części  parkanu przed kościołem w Błaszkach dysponujemy kwotą 146.304 zł. Kolejna comiesięczna kwesta Radnych naszej Parafii na ten cel odbędzie się za 2 tygodnie – w I Niedzielę czerwca. Dziękując za dotychczasowe datki pieniężne na ten cel nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie.

  2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy wywiady z neoprezbiterami naszej diecezji oraz świadectwa ludzi, którzy w najbardziej rozpaczliwych sytuacjach materialnych doświadczyli cudownej opieki św. Józefa. Zachęcamy do nabywania i czytania.

  3.  Od dziś też rozprowadzamy nową  książkę z serii „Wszystko o…” zatytułowaną: „Wszystko o św. Józefie”. Koszt książki 10 zł. Zachęcamy do nabywania i lektury.

  4. Z racji przeżywanej co roku w maju tzw. Niedzieli powołaniowej, dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka na potrzeby Seminarium Duchownego, w którym klerycy Diecezji Kaliskiej przygotowują się do kapłaństwa. Bóg zapłać za ofiary jakie złożycie na wspomniany cel!

  5. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu! 

  6. W piątek przypada „Dzień Matki”. Wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia. Pamiętajmy też o modlitwie w int. żyjących jak i zmarłych naszych mam.


  7. W najbliższą sobotę  o g. 10.00, w bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela w Warszawie nasz parafianin - diakon Marek Szczepański  otrzyma święcenia kapłańskie.  Natomiast w przyszłą niedzielę o g. 12.00, w kościele św. Anny w Błaszkach, nasz neoprezbiter będzie celebrował Mszę św. Prymicyjną. Zapraszamy i prosimy wszystkich o modlitwę zarówno w intencji ks. Marka Szczepańskiego jak i w int. nowych powołań do kapłaństwa

  8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego i zakończenie okresu Wielkanocnego. Przygotowujmy się do tej uroczystości i w modlitwie prośmy Ducha Świętego aby zstępował i odnawiał oblicze świata, Polski, naszej parafii i nas samych.

  9. Za 2 tygodnie – 4 czerwca, w Niedzielę Trójcy Przenajświętszej, będziemy w naszej Parafii przeżywać Komunię Rocznicową dzieci, które w ubiegłym roku miały swoją I Komunię św. Już prosimy wszystkich o modlitwę w int. tych dzieci.

  10. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Nadal zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00 Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych i do dbania o nie.

  11. Wszystkich zachęcamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie.