1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający w Kościele Tydzień Modlitw o Powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Dlatego zwłaszcza w tym tygodniu prosimy wszystkich o szczególną modlitwę zarówno w int. naszych kleryków jak i w int. nowych powołań. 

 2. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną na remont dalszej części naszego parkanu kościelnego, który firma remontowo-budowlana wykonuje już od dwóch tygodni. Dlatego dziękując za dotychczasowe datki pieniężne na ten cel nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie naszej wspólnej inwestycji.

 3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W aktualnym numerze znajdują się rozważania maryjne na każdy dzień maja oraz śpiewnik, który można wykorzystać podczas nabożeństw majowych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

 4. Jutro (poniedziałek) rozpocznie się maryjny miesiąc maj. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach  i krzyżach przydrożnych, do dbania o nasze kapliczki i krzyże przydrożne oraz do modlitwy przy nich. 

 5. W środę przypada 3 maja - uroczystość NMP Królowej Polski .  Porządek Mszy św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. O g. 9.00,  jak co roku, będzie sprawowana Msza św. w int. Ojczyzny. Zapraszamy!  

 6. W czwartek, w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, odbędzie się comiesięczne spotkanie modlitewne w int. rodzin i obrony życia poczętego, które rozpocznie się o g. 17.00. Biskup Kaliski zaprasza na to spotkanie zwłaszcza wiernych z naszego dekanatu. Zachęcamy zatem naszych parafian do udziału w tym spotkaniu.

 7. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu! 

 8. W piątek o g. 16.00 zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami na spotkanie przed uroczystością I Komunii św.  

 9. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. W piątek spowiedź pierwszo piątkowa rozpocznie się od g. 17.30. Natomiast w sobotę o g. 18.00, jak co miesiąc, będzie Msza św. połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie wspólnotę Róż Różańcowych przypominając, że w tym dniu właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca św. na maj:  „Za dzieci pierwszokomunijne z naszej parafii”.

 10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii S. Kazimierę ze Zgromadzenia Sióstr Obliczanek, która podczas każdej Mszy św. będzie głosić prelekcję o założycielce swego Zgromadzenia - Siostrze Elizie Cejzik, z racji 125 rocznicy jej śmierci. 

 11. W przyszłą niedzielę o g. 9.00 – z racji wspomnienia w tym tygodniu św. Floriana, patrona strażaków - wzorem lat ubiegłych - w naszym parafialnym kościele będzie  sprawowana Msza św. w int. druhów strażaków z jednostek OSP z terenu parafii Błaszki. Wszystkich naszych strażaków na tę Mszę św. zapraszamy.

 12. Wszystkich zachęcamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie. Szczęść Wam Boże na radosne i owocne przeżywanie Tygodnia Powołań.