1. W minioną niedzielę, z racji „Niedzieli Miłosierdzia” i tzw. „Dnia Dobra”, po wszystkich Mszach św. przeprowadzona została zbiórka do puszek na rzecz dalszej pomocy poszkodowanym w wyniku wojny Ukraińcom.  Zebrano na ten cel 1.640 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary!

 2. W ubiegłą niedzielę w Sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach odbyła się emisja filmu „Opiekun”, fabularnego filmu o prawdziwej historii współczesnych bohaterów, którzy wpadają w kryzys małżeński i o św. Józefie, gigancie wiary, chroniącym rodzinę. Bardzo dziękujemy Burmistrzowi Błaszek oraz Dyrektorowi Centrum Kultury w Błaszkach za umożliwienie nam obejrzenia tego filmu oraz licznie zgromadzonym na widowni za skorzystanie z tej wartościowej oferty. Bóg zapłać!

 3. Dziś w całej Polsce  obchodzony jest siódmy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego pod hasłem „Czy chcecie gardzić Kościołem Boga”? (1 Kor. 11,22). Wydarzenie to jest jednocześnie inauguracją XIII Tygodnia Biblijnego.   Zachęcamy w tym tygodniu do gorliwej lektury Pisma Św.!

 4. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W aktualnym numerze znajdują się rozważania maryjne na każdy dzień maja oraz śpiewnik, który można wykorzystać podczas nabożeństw majowych. Zachęcamy do nabywania i czytania.

 5.     W czwartek o g. 16.00 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami. Podczas tego spotkania odbędzie się próbna spowiedź dzieci. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa.

 6. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu! 

 7. Stosownie do przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 1043 i 1051), ponownie podajemy do publicznej wiadomości, że dnia 27 maja 2023 roku nasz parafianin, alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, diakon MAREK KRZYSZTOF SZCZEPAŃSKI, syn Stanisława i Jolanty, ma przyjąć Święcenia PREZBITERATU. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji Marka Szczepańskiego - kandydata do święceń kapłańskich oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał liczne i święte powołania kapłańskie, również w naszej parafii.   

 8. Zbliża się Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego, którego ogólnopolskie obchody
  odbywają się corocznie 29 kwietnia w kaliskim sanktuarium św. Józefa. Stanowi to kontynuację dziękczynnych pielgrzymek Księży – Więźniów obozu koncentracyjnego w Dachau, którzy 29 kwietnia 1945 roku zostali cudownie wyzwoleni z obozowej niewoli za przyczyną św. Józefa Kaliskiego.
  Głównym punktem obchodów będzie Msza św. w narodowym sanktuarium św. Józefa w Kaliszu pod przewodnictwem arcybiskupa gnieźnieńskiego Wojciecha Polaka w najbliższą sobotę, o godz. 12.00.
  Zapraszamy.


 9. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą comiesięczną kwestę pieniężną na remont dalszej części naszego parkanu kościelnego. W minionym tygodniu firma murarska  rozpoczęła już prace remontowo-budowlane przy naszym parkanie, tzn. skuto już większość starych tynków. W tym tygodniu będą wykonywane kolejne prace remontowo budowlane.  Dlatego dziękując za dotychczasowe datki pieniężne na ten cel nadal prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie naszej wspólnej inwestycji.

 10. Wszystkich zachęcamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie. Życzymy wszystkim wielu łask Bożych na radosne i owocne przeżywanie Tygodnia Biblijnego.