1. W minionym tygodniu Rodzice dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz z Chórku parafialnego złożyli ofiarę w wysokości 500 zł. (ze sprzedaży palemek w Niedzielę Palmową) na rzecz remontu dalszej części parkanu kościelnego w Błaszkach. Na dzień dzisiejszy na wspomniany cel dysponujemy kwotą 124.660 zł. Bóg zapłać naszym ofiarodawcom!

2. Dziś nadal rozprowadzamy - świąteczny numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś (niedziela) zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po tej Mszy św. wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

4. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W tę niedzielę w całym kraju przeżywamy tzw. „Dzień Dobra” – patronalne święto CARITAS, rozpoczynające 79 Tydzień Miłosierdzia. Niech ten czas będzie on dla nas szczególną okazją do poznawania i wielbienia Bożego miłosierdzia oraz do gorliwego pełnienia czynów miłosierdzia względem tych, którzy szczególnie potrzebują naszej pomocy. Dziś  po każdej Mszy św. modlimy się Koronką do Bożego Miłosierdzia w int. naszej Ojczyzny oraz o pokój i szybkie zakończenie wojny na Ukrainie! Zapraszamy do solidarnej modlitwy! Dziś po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz dalszej pomocy poszkodowanym w wyniku wojny Ukraińcom. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie. Bóg zapłać za złożone ofiary!

5. Burmistrz Błaszek, Dyrektor Centrum Kultury w Błaszkach oraz Proboszcz Parafii św. Anny w Błaszkach  serdecznie zapraszają na film „Opiekun”. Jest to film fabularny o prawdziwej historii współczesnych bohaterów, którzy wpadają w kryzys małżeński i o św. Józefie, gigancie wiary, chroniącym rodzinę. Emisja filmu odbędzie się dziś (niedziela) – 16 kwietnia o g. 18.0, w Sali widowiskowej Centrum Kultury w Błaszkach. Wstęp wolny! Zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza ludzi młodych!

6. W środę Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie wspólnotę „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym”, „Koło Przyjaciół Radia Maryja” oraz Zelatorki Parafialnych Róż Różańcowych. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a po niej spotkanie w Sali parafialnej.

7. W  czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu! Natomiast w czwartek , o g. 20.00 Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie wszystkich Radnych Parafialnych !

8. Ojciec duchowny Seminarium kaliskiego ks. dr Łukasz Pondel informuje, że w dniach 21-22 kwietnia w WSD w Kaliszu (ul. Złota 144) odbędzie się dzień skupienia dla rozeznających powołanie. Zapraszamy młodzież męską od 17 roku życia wzwyż. Rozpoczęcie w najbliższy piątek o g. 18.00, a zakończenie w sobotę ok. g. 18.00. Należy wziąć ze sobą śpiwór, Pismo Święte, notatnik oraz strój liturgiczny jeżeli ktoś jest ministrantem lub lektorem. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy. Zgłoszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. albo tel. 506594149.

9. Stosownie do przepisów Kodeksu Prawa Kanonicznego (kan. 1043 i 1051) z radością podajemy do publicznej wiadomości, że dnia 27 maja 2023 roku nasz parafianin, alumn VI roku Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, diakon MAREK KRZYSZTOF SZCZEPAŃSKI, syn Stanisława i Jolanty, ma przyjąć Święcenia PREZBITERATU. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji Marka Szczepańskiego - kandydata do święceń kapłańskich oraz o to, by Pan Bóg wzbudzał liczne i święte powołania kapłańskie, również w naszej parafii.

10.     Wszystkich zapraszamy nadal do solidarnej i wytrwałej  modlitwy w int. szybkiego ustania wojny i nastania upragnionego pokoju na Ukrainie. Życzymy wszystkim wielu łask od Miłosiernego Chrystusa i Szczęść Boże na radosne i owocne przeżywanie Tygodnia Miłosierdzia.