Jak już informowaliśmy tydzień temu Diecezja kaliska bierze udział w akcji sponsoringu pakietów edukacyjnych dla młodych mam w Republice Środkowoafrykańskiej w diecezji Bouar. Wierni mogą pomóc w zakupie maszyn do szycia młodym mamom. Dlatego dziś organizujemy w naszej parafii na ten cel zbiórkę do puszek przed kościołem, aby cała wspólnota parafialna mogła włączyć się w tę akcję pomocową.

Dziś też rozpoczyna się XXII Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa - akcja modlitewna za polskich kierowców i bezpieczeństwo na drogach połączona z misyjną zbiórką na środki transportu dla polskich misjonarzy w krajach ich posługi i pracy. Akcja stanowi apel do kierowców, by podziękowali za szczęśliwe przejechane kilometry, a w ramach podziękowania wsparli finansowo zakup pojazdów misyjnych poprzez przeznaczenie 1 grosza za każdy przejechany kilometr na ten cel. Będziemy w tym tygodniu otaczać modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach. Zbiórka zaś na pojazdy dla polskich misjonarzy, wyrażająca naszą wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże, odbędzie się dziś po wszystkich Mszach św., w połączeniu ze zbiórką dla młodych mam z Afryki. Prosimy wszystkich o zrozumienie i wsparcie. Bóg zapłać za Wasze ofiary! W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej odbędzie się także błogosławieństwo pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele. Zachęcamy do skorzystania z tego błogosławieństwa pojazdów.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze, między innymi, o radzeniu sobie z konfliktami małżeńskimi. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Informujemy, że Sołtysi naszej Gminy wyjechali na trzydniową wycieczkę objazdową po Mazurach (między innymi do Gietrzwałdu). Wycieczka rozpoczęła się w piątek, a powrót dzisiaj (niedziela). Natomiast jutro (poniedziałek), o g. 6.00 „Koło Przyjaciół Radia Maryja” wraz ze swoim opiekunem duchowym ks. Łukaszem Rau organizuje jednodniowy wyjazd do siedziby „Radia Maryja” w Toruniu. Niech Bóg obdarzy swoim błogosławieństwem zarówno jednych jak i drugich wycieczkowiczów.

Osoby zainteresowane tegoroczną pieszą pielgrzymką błaszkowską na Jasną Gorę prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

W przyszłą niedzielę – 25 lipca 2021 r. będziemy po raz pierwszy obchodzić Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Został on ustanowiony przez papieża Franciszka na czwartą niedzielę lipca, w bliskości wspomnienia świętych Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. W naszej parafii w tym dniu (w przyszłą niedzielę) będziemy przeżywać odpust ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Kazania odpustowe w tym roku będzie głosił Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Diecezji Kaliskiej - ks. dr Adam Kraska . Po „sumie odpustowej” o g. 12.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji prosimy szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów.