Dziś (niedziela) przeżywamy w naszej parafii dożynki parafialno-gminne, czyli dziękczynienie Bogu za tegoroczne plony ziemi. Msza św. dożynkowa dziękczynno-błagalna będzie sprawowana o g. 12.00. Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Lubanowa za zorganizowanie tegorocznego wieńca i darów dożynkowych oraz za udział w liturgii. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem w przyszłą niedzielę - 6 września br. do Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie i tam podczas sumy odpustowej o g. 12.00 reprezentowali nasz dekanat na dożynkach diecezjalnych.

Dziś Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Nadal też rozprowadzamy książkę: „Wszystko o Spowiedzi”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Witamy tych, którzy po wakacjach wrócili szczęśliwie do domu. We wtorek rano rozpoczynamy nowy rok szkolny. Na Mszę św. o g. 8.00 zapraszamy uczniów szkół z terenu parafii, nauczycieli, dyrekcje szkół, poczty sztandarowe i rodziców. Apelujemy do wszystkich uczniów o świadomy udział w katechezie szkolnej.

Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

W czwartek odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu organizowana przez naszą diecezję, Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Początek nabożeństwa o g. 17.00. Zachęcam do udziału w tej pielgrzymce. Natomiast w czwartek o g. 19.00 wznawiamy po wakacyjnej przerwie cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez księdza. Serdecznie zapraszamy!

W piątek przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa zacznie się o g. 17.00. Zapraszamy zwłaszcza uczniów szkół z terenu parafii. Natomiast o g. 19.00 w piątek zapraszamy na spotkanie na plebanii wszystkich katechetów naszej parafii.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną, ale tylko tych którzy sobie tych odwiedzin życzą i którzy zostaną zgłoszeni. Prosimy więc chorych chcących takich odwiedzin zgłosić w tym tygodniu w kancelarii parafialnej i przygotować ich do tych odwiedzin.

Z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej, będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na wrzesień: „O pokój na świecie”.

W naszym kościele parafialnym nadal codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o g. 12.00 będzie poświęcenie tornistrów najmłodszych uczniów, którzy w tym roku rozpoczynają uczęszczanie do szkoły. Zachęcamy do skorzystania z tej formy kościelnego błogosławieństwa. Natomiast w przyszłą niedzielę, o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XVIII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. W pielgrzymce tej w tym roku, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, może wziąć udział tylko 50 osób. Dlatego kto by chciał wziąć udział w tej pielgrzymce musi najpierw się zapisać w kancelarii parafialnej. Zapisywać się można już w tym tygodniu. Koszt udziału w pielgrzymce – 10 zł. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

Rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie odebrali jeszcze zdjęć, filmów i obrazków pierwszokomunijnych nadal przypominamy, że pamiątki te znajdują się w kancelarii parafialnej; prosimy o jak najszybsze ich odebranie.