W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu. Po wszystkich Mszach Świętych była przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek na rzecz poszkodowanych. Zebraliśmy na ten cel 2.450 zł. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu anonimowy sponsor ofiarował 500 zł. na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego. Na dzień 22 sierpnia 2020 r. na rzecz wspomnianych inwestycji dysponujemy kwotą 216.975 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 63.000 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. W przyszłą niedzielę Radni parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę na ten cel. Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszych inwestycji.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy między innymi artykuł: „Z krzyżem przez Polskę”, czyli rozmowę z Michałem Ulewińskim, który wyruszył w pieszą pielgrzymkę przez Polskę niosąc 15- kilogramowy krzyż. Młody człowiek podjął pokutę, aby zadośćuczynić za grzechy wszystkich Polaków. Nadal też rozprowadzamy książkę:„Wszystko o Spowiedzi”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W naszym kościele parafialnym nadal codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii dożynki parafialno-gminne. Na Mszy św. o g. 12.00 będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi. Serdecznie prosimy mieszkańców Lubanowa o zorganizowanie wieńca i darów dożynkowych. Prosimy też aby przedstawiciele tej miejscowości pojechali z tym wieńcem w niedzielę - 6 września br. do Sanktuarium św. Idziego w Mikorzynie i tam podczas sumy odpustowej o g. 12.00 reprezentowali nasz dekanat w dożynkach diecezjalnych.

Za dwa tygodnie, w niedzielę 6 września o g. 18.00 rozpoczynamy w naszej parafii katechezę przedmałżeńską dla tych, którzy w najbliższym czasie chcą zawrzeć sakrament małżeństwa, a dotychczas w takiej katechezie nie uczestniczyli. Katechezy te będą odbywać się przez pięć najbliższych niedziel w sali parafialnej. Obecność na wszystkich spotkaniach obowiązkowa. Zapraszamy.

8 września o g. 6.00 – jak co roku – wyruszy z naszego kościoła XVIII piesza pielgrzymka do M. B. Charłupskiej. Zbiórka uczestników o g. 5.45. W pielgrzymce tej w tym roku, ze względu na panującą pandemię koronawirusa, może wziąć udział tylko 50 osób. Dlatego kto by chciał wziąć udział w tej pielgrzymce musi najpierw się zapisać w kancelarii parafialnej. Zapisywać się można już w tym tygodniu. Idziemy razem pieszo do sanktuarium w Charłupi Małej, a powrót każdy organizuje we własnym zakresie.

Rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych, którzy nie odebrali jeszcze zdjęć, filmów i obrazków pierwszokomunijnych nadal przypominamy, że pamiątki te znajdują się w kancelarii parafialnej; prosimy o jak najszybsze ich odebranie.

Na koniec dziękujemy Panu Bogu, ale również wszystkim, którzy uczestniczyli pod przewodnictwem ks. Mariusza w XI pieszej pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli naszych pielgrzymów. Bóg zapłać!