Dziś przeżywamy w naszej parafii uroczystość I Komunii św. 56 dzieci po długich przygotowaniach w domu, w szkole i w kościele wczoraj przeżyły sakrament pokuty i pojednania się z Bogiem, a dziś po raz pierwszy przyjęły Boga w eucharystycznej postaci do swoich serc. Bogu niech będą dzięki za ten dar. Wszystkich parafian prosimy o modlitwę za te dzieci. Dzieci zaś pierwszokomunijne prosimy o jak najczęstsze i godne przyjmowanie Pana Jezusa w coniedzielnej Komunii św. oraz regularne przystępowanie do sakramentalnej spowiedzi w I Piątki miesiąca.

Za nami piękne dwa dni, w czasie których dzieci przystąpiły po raz pierwszy do spowiedzi świętej oraz przyjęły po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Św. Przed nami tradycyjne przedłużenie świętowania tych wydarzeń poprzez Biały Tydzień. Celem tego tygodnia jest wyciszenie i pomoc w pełnym przeżywaniu sakramentu. Tradycja wywodzi się od pierwszych chrześcijan, kiedy nowi członkowie Kościoła przez tydzień nosili białe szaty na znak swojego zjednoczenia z Chrystusem. Spotykamy się na Mszy Świętej, aby dziękować Panu Bogu za dar sakramentów i modlić się za osoby, który pomogły nam się do tych wydarzeń przygotować: za rodziców, rodzeństwo, babcie, dziadków, za nauczycieli, wychowawców, katechetów, siostry zakonne i księży z parafii. We wtorek będzie poświęcenie Pisma św., rowerów i innych religijnych pamiątek pierwszokomunijnych, a w piątek będą rozdane obrazki pierwszokomunijne i książeczki pierwszo piątkowe. Przez cały więc najbliższy, tzw. Biały Tydzień, aż do soboty włącznie, zapraszamy dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 aby przez codzienny udział w Eucharystii zaprzyjaźniać się coraz bardziej z Jezusem.

Ze względu na pandemię nie organizujemy w tym roku wspólnej pielgrzymki dzieci pierwszokomunijnych na Jasną Górę , ale proponujemy i zachęcamy aby w najbliższym czasie zorganizować prywatnie taką pielgrzymkę dziękczynno-błagalną ze swoim dzieckiem na Jasną Górę bądź do innego sanktuarium.

W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku rodzice dzieci I-komunijnych zebrały ofiary pieniężne na renowację naszej świątyni parafialnej. O wysokości tych ofiar poinformujemy w przyszłą niedzielę. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za ten dar. Rodzice i dzieci zamówili też Mszę św. za S. Michaelę, która będzie sprawowana w najbliższy wtorek o g. 18.00, oraz za księży i katechetów, która będzie odprawiona w najbliższy czwartek o g. 18.00. Dziękujemy!

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli oraz książkę z serii „Wszystko o”, pod tytułem „Wszystko o Spowiedzi”. Koszt książki – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania. Kontynuujemy też modlitewną nowennę do św. Józefa przygotowującą do Aktu oddania Jego osobie narodu polskiego, który będzie miał miejsce 2 lipca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału w naszej świątyni codziennie po wieczornej Mszy św., lub w swoich domach przy pomocy załączonego w „Opiekunie” tekstu. Nadal też codziennie po wieczornych Mszach św. będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, o potrzebny dla ziemi deszcz, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny.

Jutro (poniedziałek) obchodzić będziemy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. będą w tym dniu o g. 7.00 i g. 18.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. Składamy życzenia naszemu „kościelnemu” Pawłowi i wszystkim solenizantom tego dnia.

W środę zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę „Koła Przyjaciół Radia Maryja”. Najpierw będzie Msza o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne na Sali parafialnej. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na ostatnią przed wakacjami cotygodniową Adorację Eucharystyczną.

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Szczególna okazja do spowiedzi w piątek, od g. 17.30. W sobotę po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając, że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na lipiec: „Za rolników naszej parafii”. W sobotę też będziemy odwiedzać z posługą sakramentalną chorych. Osoby zainteresowane tymi odwiedzinami prosimy o zgłoszenie tego faktu w kancelarii parafialnej.

Tydzień temu na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego anonimowa osoba z ul. Sieradzkiej w Błaszkach złożyła ofiarę 500 zł. W sumie do dnia 27.06.20 r. na rzecz wspomnianych remontów pozyskaliśmy kwotę 207.377 zł. Potrzebujemy więc jeszcze 72.583 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękujemy bardzo naszym ofiarodawcom. Dziś Radni Parafialni przeprowadzą znów comiesięczną zbiórkę na wyżej wspomniany cel. Prosimy o zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!

Osoby zainteresowane pieszą pielgrzymką błaszkowską na Jasną Gorę prosimy o kontakt z ks. Mariuszem.

Z racji rozpoczętych już wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.