W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka na KUL. Zebrano na ten cel 470 zł. Bóg zapłać!
Dziś po Mszy św. o g. 12.00 zapraszamy na spotkanie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze są informacje o zmianach personalnych księży w naszej diecezji oraz pełny tekst Nowenny do św. Józefa przygotowującej do Aktu oddania Jego osobie narodu polskiego, który będzie miał miejsce 2 lipca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Nowenna rozpocznie się we wtorek – w „Dzień Ojca” i będzie trwała przez 9 dni. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału w naszej świątyni codziennie po wieczornej Mszy św., lub w swoich domach przy pomocy załączonego w „Opiekunie” tekstu. Nadal też nadal rozprowadzamy nową książkę z serii „Wszystko o”, pod tytułem „Wszystko o Spowiedzi”. Koszt książki – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W tym tygodniu nadal zapraszamy wiernych na Msze św. wieczorne, po których będzie odmawiana „Koronka do Bożego Miłosierdzia” z suplikacjami w int. szybkiego ustania pandemii w Polsce, o potrzebny dla ziemi deszcz, oraz o pomyślność dla naszej Ojczyzny.
We wtorek będziemy obchodzić „Dzień Ojca”. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za wszystkich ojców, a zwłaszcza za swoich ojców, zarówno żywych jak i zmarłych.

W środę zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę „Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym”. Najpierw będzie Msza o g. 18.00, a po niej spotkanie formacyjne na Sali parafialnej.
W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową Adorację Eucharystyczną.

Kończy się rok szkolny i katechetyczny. W piątek o g. 8.00 będzie Msza św. dziękczynno-błagalna w int. uczniów Szkół Podstawowych, i Ponadgimnazjalnych. Zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do udziału w tej Mszy św. i do dziękczynienia Bogu za kończący się rok szkolny.

W sobotę, o g. 9.00 będzie spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci pierwszokomunijnych naszej parafii oraz ich rodziców, a w przyszłą niedzielę – 28 czerwca, o g. 10.00 będziemy przeżywać w Błaszkach uroczystą Mszę św. I-komunijną. Ze względu na trwającą pandemię prosimy aby kościół w tym czasie udostępnić do wyłącznej dyspozycji dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom. Prosimy uwzględnić to przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. w przyszłą niedzielę.

Młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu bierzmowania prosimy o coniedzielny udział we Mszy św. i comiesięczne przystępowanie do sakramentu Spowiedzi. Prosimy też o studium przekazanego zakresu materiału, korzystanie z przekazanego „rachunku sumienia” i prowadzenie „dzienniczka kandydata do bierzmowania”. Wznowienie spotkań przewidujemy we wrześniu. Wtedy też będą egzaminy. Planowany termin bierzmowania w Błaszkach to 7 października br.

Tegoroczna pielgrzymka na Jasną Górę będzie miała – ze względu na panującą powszechnie pandemię – nietypową formę i ograniczoną ilość uczestników. Osoby zainteresowane tegoroczną pielgrzymką zapraszamy na spotkanie informacyjne do kościoła w najbliższy piątek o g. 19.00.

Tydzień temu na rzecz ostatecznego sfinansowania 2 ostatnich inwestycji kościelnych: podziemnego odwodnienia oraz modernizacji placu kościelnego anonimowa osoba z ul. Sieradzkiej w Błaszkach złożyła ofiarę 500 zł., a Mirosław Burdelak z Kostrzewic kupił za 2.000 zł. drewno pozyskane ze ścinki kilku drzew przy kościele. W sumie do dnia 20.06.20 r. na rzecz wspomnianych remontów pozyskaliśmy kwotę 206.877 zł. Potrzebujemy więc jeszcze 73.083 zł. aby jak najszybciej sfinansować wykonane inwestycje. Dziękujemy bardzo naszym ofiarodawcom. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą znów comiesięczną zbiórkę na wyżej wspomniany cel. Prosimy o zrozumienie i dalsze wparcie naszych inwestycji!

Na koniec dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – zostań patronem Polskich misjonarzy”. Dochód z dostarczonego nam tydzień temu zużytego sprzętu będzie przekazany na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata. Bóg zapłać! Dziękujemy też bardzo komendantowi OSP w naszej gminie Andrzejowi Grzelakowi z Zawad za bezpłatne zorganizowanie wozu strażackiego z wysięgnikiem w celu wymiany w jednym z okien kościoła wybitej wcześniej szyby.

Natomiast anonimowej osobie z Chrzanowic dziękujemy za ofiarowanie i wykonanie aranżacji z kwiatów i krzewów ozdobnych w wyodrębnionych po bokach wieży kościelnej 2 trójkątnych kwaterach. Zauważyliśmy, że niektóre małe dzieci za przyzwoleniem rodziców już się bawiły ozdobnymi kamykami oraz korą i rozrzucały je po placu kościelnym. Prosimy o dopilnowanie swoich dzieci aby ozdobna aranżacja zieleni której celem jest upiększenie terenu wokół świątyni jak najdłużej nam służyła i cieszyła nasze oczy.