Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznych liturgiach i procesjach „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy chórowi, asyście, OSP, ministrantom, dzieciom, które sypały kwiatki oraz Siostrom „Obliczankom” . Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie nadal procesja Eucharystyczna wokół kościoła, na którą zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza asystę i dzieci do sypania kwiatków!

Wczoraj członkowie wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym z naszej parafii brali udział w popołudniowym i nocnym czuwaniu modlitewnym. Modlili się również za naszą parafię i za wszystkich zmarłych. Bogu i całej modlącej się wspólnocie niech będą dzięki!

Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na KUL. Bóg zapłać za złożone ofiary!

Dziś po Mszy św. o g. 12.00 zapraszamy na spotkanie wszystkie dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

Nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Rozprowadzamy też nową książkę z serii „Wszystko o”, pod tytułem „Wszystko o Spowiedzi”. Publikacja zapozna nas z historią, teologią i praktyką spowiedzi; dowiemy się o narodzinach spowiedzi powtarzalnej, o spowiedzi generalnej i absolucji generalnej, oraz o wielu innych ważnych zagadnieniach. Koszt książki – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W czwartek na zakończenie wieczornej liturgii, odbędzie się zgodnie z tradycją błogosławienie wianków i ziół, a po liturgii, o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

W piątek przypada uroczystość Serca Pana Jezusa. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa, a modląc się za kapłanów prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. Po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału. W tym dniu nie ma postu.

Zapraszamy ponownie całą naszą wspólnotę parafialną do udziału w Akcji „Oczyść Dom i Świat z elektrośmieci – Zostań Patronem Polskich Misjonarzy” polegającej na nieodpłatnej zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, lodówki, mikrofalówki, telewizory, komputery, odkurzacze, kuchenki, telefony itp.). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach świata: np. w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii. Ofiarowany sprzęt prosimy dostarczać i składać na placu pomiędzy wikariatką, a parafialnym budynkiem gospodarczym. Zbiórka trwać będzie jeszcze tylko do jutra (tj. poniedziałek) do g. 16.00, po czym zgromadzony sprzęt zostanie odebrany przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz Green Office Ecologic. W związku ze wspomnianą akcją Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Błaszkach własnym środkiem transportu będzie jeździć jutro (poniedziałek) po całych Błaszkach aby zebrać wystawione elektrośmieci i dostarczyć je na wspomniany plac. Prosimy więc aby mieszkańcy Błaszek zainteresowani wspomnianą akcją wystawili jutro do g. 9.00, przeznaczony na oddanie sprzęt przed swoją posesję w widocznym miejscu koło drogi. Prosimy nadal wszystkich parafian o zaangażowanie się w tę akcję. O pomoc w zbiórce i dostarczeniu zebranego sprzętu zwłaszcza od osób starszych, samotnych nie mających własnego transportu prosimy również sołtysów, OSP, młodzież oraz grupy parafialne.

Informujemy, że po konsultacjach z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych tegoroczna uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się za dwa tygodnie – w niedzielę 28 czerwca o g. 10.00. Ze względu na trwającą pandemię prosimy aby kościół w tym czasie udostępnić do wyłącznej dyspozycji dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzicom. Apelujemy do wszystkich aby uwzględnić tę prośbę przy planowaniu swego uczestnictwa we Mszy św. za dwa tygodnie.

Przypominamy wszystkim, że choć zniesione zostały obowiązujące dotychczas limity wiernych w kościołach, to nadal obowiązuje zasada trzymania dystansu społecznego - czyli zachowania dwóch metrów odstępu, od wiernego, który przebywa obok w świątyni i nadal trzeba nosić maseczkę ochronną lub element zasłaniający usta i nos. Zachęcamy znów usilnie wszystkich naszych Parafian do licznego ale i bezpiecznego udziału w Mszach św. oraz do korzystania z sakramentu pokuty.