1.       Dziś nadal  rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze, m.in. o Trzech Królach: Czy istnieli naprawdę? Skąd przybyli? Ilu ich było? Jakie przynieśli dary? i  Jakie znamy związane z nimi zwyczaje? Zachęcamy do nabywania!

2.   Jutro – 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. W dniu jutrzejszym podczas wszystkich Mszy św. święcimy kadzidło, kredę i wodę, a po poświęceniu będą też do nabycia paczuszki z kredą, kadzidłem i węgielkiem, wykonane przez dzieci z ERM-u – ofiara dobrowolna. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji. Bóg zapłać!

3.   Jutro zapraszamy na „Orszak Trzech Króli”, który rozpocznie się o g. 11.00 przy budynku Liceum w Błaszkach. W ramach orszaku przeprowadzona będzie ogólnopolska zbiórka pod hasłem „Podaruj dzieciom wakacje”. Osoby z identyfikatorami będą zbierać ofiary do puszek oznaczonych symbolami Orszaku Trzech Króli.

4.   Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Podczas kolędy zapisujemy w księdze i rozdajemy pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na rzecz dalszej renowacji przy naszej świątyni. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

• Wtorek od g. 9.00 – Zawady (2 ks.), a od g. 15.00 - ul. Przemysłowa „2” (1 ks.)
  • Środa od g. 15.00 – ul. Przemysłowa „8”, „9”, „10” (3 ks.)
  • Czwartek od g. 15.00 -   u. Pułaskiego (2 ks.) i ul. Projektowana (1 ks.)
  • Piątek  od g. 15.00 – ul. Pomorska i Szkolna (1 ks.), ul. Sportowa „1” (1 ks.) oraz ul. Ogrodowa  i  Marszałka (1 ks.)
  • Sobota od g. 9.00 –  Borysławice Wieś (3 ks.)

5.           W minionym tygodniu Radni Parafialni przeprowadzili zbiórkę pieniężną na rzecz prac renowacyjnych przy naszym kościele. Zebrano na ten cel 2.360 zł. Na dzień 4.01.2020 r. na rzecz wspomnianych prac  dysponujemy kwotą 136.566 zł.  Potrzebujemy więc jeszcze ok. 89.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje.  Dlatego składając serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji, zwłaszcza podczas tegorocznej „kolędy”.

6.       Przypominamy, że z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

7.   W Nadzwyczajnym Roku św. Józefa odbyła się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która będzie miała swą kontynuację co roku w drugą sobotę września. W związku z powyższym ks. biskup Ordynariusz prosi aby jeszcze w styczniu br. jubilaci przeżywający 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa, na „kolędzie” lub w kościele przekazali swoim księżom dane: imiona i nazwiska jubilatów, datę ślubu i adres zamieszkania. Na podstawie tych informacji zostanie przygotowane zaproszenie do wzięcia udziału w pielgrzymce jubilatów i przesłane na podany adres. Planowany termin spotkania to sobota, 12 września 2020 r.

Na koniec z racji zakończenia roku kalendarzowego podajemy roczne statystyki parafialne w parafii św. Anny w Błaszkach za 2016 r.:

Chrztów – 53,           I komunia św. – 17,               Ślubów – 21,         Pogrzebów – 93.