Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze, m.in. o Trzech Królach: Czy istnieli naprawdę? Skąd przybyli? Ilu ich było? Jakie przynieśli dary? i Jakie znamy związane z nimi zwyczaje? Zachęcamy do nabywania!

We wtorek z racji zakończenia roku 2019 w naszym kościele parafialnym o g. 18.00 będzie sprawowana Msza dziękczynno-błagalna, a po niej będzie nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich parafian na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy.

W środę przypada 1 dzień stycznia 2020 r. - „Nowy Rok” - obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – porządek Mszy św. jak w niedzielę. Przypominamy, że zarówno w środę jak i 6 stycznia mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. pod sankcją grzechu ciężkiego.

W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Szczególna okazja do spowiedzi. Po Mszy wieczornej o g. 18.00 w sobotę będzie Różaniec fatimski. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe naszej parafii. Intencja Różańca na styczeń: „O pokój na świecie”.

A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.00 – Kwasków (2 ks.) i Adamki (1 ks.)

Wtorek od g. 9.00 – Wójcice (2 ks.) i Woleń (1 ks.)

Czwartek od g. 15.00 - Brończyn (2 ks.) i Maciszewice (1 ks.)

Piątek od g. 9.00 – Gzików (2 ks.) i Chrzanowice na tzw. „Górce” (1 ks.)

Sobota od g. 9.00 – Lubanów (2 ks.) i Żelisław Pietrasy (1 ks.)

Przypominamy, że z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

W minionym tygodniu Rodzina P. Krupczyńskich z ul. Kościuszki w Błaszkach złożyła ofiarę w wysokości 500 zł., na rzecz prac renowacyjnych przy naszym kościele. Serdecznie dziękujemy. Na dzień 28.12.2019 r. na rzecz wspomnianych prac dysponujemy kwotą 134.206 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 91.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. Dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona, jak co miesiąc, przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz wspomnianych remontów. Składamy znów serdeczne podziękowanie naszym ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Dziś (niedziela) bezpośrednio po Mszy św. o g. 12.00 będą wystawione Jasełka przygotowane przez Siostry, nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej w Błaszkach. Serdecznie zapraszamy!

Z racji Niedzieli Świętej Rodziny wszystkim rodzinom naszej parafii życzymy pokoju, radości i wszelkiej pomyślności.