Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi Ks. Dariusz Kubka - Pallotyn z Sosnowca, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Msze św. od poniedziałku do środy będą o g. 7.00, 9.30, 11.30, 16.30 i 18.00. W poniedziałek wieczorem o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św. młodzież i na naukę stanową dla nich po Mszy św. Małżonków zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 18.00 i na naukę stanową po tej Mszy św. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do środy na Mszę św. roratnią o g. 16.30, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich w środę o g. 11.30. Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w poniedziałek i w środę już pół godz. przed Mszami św. Prosimy o modlitwę w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach. Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” . W numerze polecamy artykuły: „Boże Narodzenie na szkle”, „Przyjęcie dla Chrystusa” i „Słodki prezent”. W artykułach tych znajdziemy podpowiedzi na pytania: jak dobrze przeżyć razem z bliskimi osobami drugie co do ważności święto, by nie zapomnieć o Chrystusie. Dowiemy się również o tym co kupić dzieciom w prezencie! Do „Opiekuna” zostały dołączone śpiewniki z kolędami. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Nadal jeszcze można nabywać świece wigilijne po 6 zł. i kalendarze diecezjalne po 5 zł.

Prosimy aby paczki na prezent dla zapisanych na papierowych aniołkach i zawieszonych na tzw. „Drzewku życia i miłości”. dzieci przynieść i złożyć w kościele jeszcze dziś albo najpóźniej jutro. Bóg zapłać!

Msze św. Roratnie w tym tygodniu będą w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i środę o g. 16.30, a w czwartek i piątek o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

W poniedziałek, wtorek i w środę w Kościele będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

W czwartek, o g. 19.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe całą naszą Radę Parafialną.

W piątek zapraszamy na comiesięczne spotkanie wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym. O g. 18.00 będzie Msza św., a po niej spotkanie opłatkowe.

Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowują paczuszki z siankiem na stół wigilijny, które w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. będą rozprowadzać w przedsionku kościoła. Ofiara za nie będzie dobrowolna. Zachęcamy do nabywania.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o g. 12.00 odbędzie się, jak co roku, przekazanie naszej parafii przez harcerzy betlejemskiego światełka pokoju.

Błaszkowska grupa pielgrzymkowa będzie mieć swoje spotkanie w przyszłą niedzielę (22 XII). Najpierw będzie Msza św. w kościele o g. 15.00, a następnie spotkanie opłatkowe na sali parafialnej. Zapraszamy!

W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 1.390 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.