Dziś rozpoczyna się Adwent, okres pobożnego i radosnego oczekiwania na przyjście Pana i przygotowania do świąt Bożonarodzeniowych. Rozprowadzamy dziś nowy numer „Opiekuna”. W nowym numerze polecamy artykuły: o radosnym oczekiwaniu i o św. Barbarze. Zachęcamy do nabywania i czytania. Można też nadal nabywać świece wigilijne „Caritas”. Cena świec - 6 zł. Świece można nabywać w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Zachęcamy!


Dziś po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na tworzenie przez grupę filmowców filmu o Obliczu Jezusa o czym informowaliśmy w ubiegłą niedzielę.


Roraty będą codziennie – jak co roku - w dni powszednie tygodnia, oprócz sobót, na Mszy św. o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.


Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Od dziś, podobnie jak to było w latach ubiegłych, ludzie dobrej woli będą mogli wziąć z tego drzewka „papierowego aniołka”, przygotować dla zapisanego na nim dziecka prezent i później złożyć go pod choinką w kościele jako miłą niespodziankę świąteczną dla danego dziecka. Paczki prosimy przynosić do III Ndz. Adwentu.

W środę przez cały dzień będziemy przeżywać w parafii „Jerycho Maryjne” czyli całodzienną modlitwę Różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy w tym dniu na modlitwę. Wspólnotę „Koła Przyjaciół Radia Maryja” zapraszamy na comiesięczne spotkanie również w środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a potem spotkanie formacyjne w sali parafialnej.


W czwartek w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu odbędzie się comiesięczne spotkanie modlitewne w int. Rodziny i obrony życia organizowane przez naszą diecezję, Radio Maryja i Telewizję TRWAM. Na to spotkanie Biskup Kaliski zaprasza szczególnie naszą parafię i cały nasz Dekanat. Zachęcamy więc i zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym spotkaniu. Początek nabożeństwa w Kaliskim Sanktuarium o g. 17.00. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy na godzinną adorację Jezusa Eucharystycznego.


W piątek przypada I piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi już pół godz. przed Mszą św. W piątek też zapraszamy na swoje comiesięczne spotkanie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne.


W sobotę przypada I sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając, że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na grudzień: „Za duchowieństwo i wiernych naszej Diecezji i naszej Parafii”


W przyszłą niedzielę będziemy się modlić szczególnie za Kościół katolicki na wschodzie. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc temu Kościołowi. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

 


Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o g. 12.00. Po Mszy św. będą rozdawane medaliki z łańcuszkami i alby pierwszokomunijne.

 


Serdecznie dziękujemy Radnym parafialnym za przeprowadzoną w ostatnią niedzielę kwestę pieniężną na rzecz odwodnienia oraz nowego chodnika wokół naszego kościoła, a wszystkim ofiarodawcom za złożone wówczas na ten cel ofiary. Zebrano na ten cel 3.146 zł. Na dzień 30.11.2019 r. na rzecz wspomnianych prac remontowych przy naszym kościele dysponujemy kwotą 133.206 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 92.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje.

 


P. Organista odwiedzi w tym tygodniu parafian z opłatkiem wg następującego porządku: WTOREK- od godz. 15.00 - FELINKA KOKOSZKI, ADAMKI, i ul. PRZEMYSŁOWA nr.: 8,9,10,21, ŚRODA - od godz. 15.00- uL. KALISKA, a od godz. 16.00 - ul.. SPORTOWA CZWARTEK - od godz.15.00 - ul. OGRODOWA, a od godz.16.00 – ul. PRZEMYSŁOWA nr.: 2,3 i 4