Tydzień temu obchodziliśmy XI Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Po Mszach św. odbyła się zbiórka do puszek. Zebraliśmy na ten cel 1.750 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

W minionym tygodniu Państwo Mirosław i Ewa Burdelak z Rodziną z Kostrzewic w podziękowaniu Panu Bogu za dobrą pogodę i szczęśliwe tegoroczne zbiory plonów złożyli ofiarę w wysokości 2.000 zł., na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Serdecznie dziękujemy. Na dzień 16.11.2019 r. na rzecz wspomnianych prac remontowych przy naszym kościele dysponujemy kwotą 130.060 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 95.000 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na wspomniany cel. Prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły o listopadowym święcie dziecka urodzonego przed 37. tygodniem ciąży oraz o tym czy katolik może brać udział w tzw. Andrzejkowych wróżbach. Zachęcamy do nabywania i czytania.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

W piątek wspominamy w liturgii św. Cecylię – patronkę muzyki kościelnej. Z tej racji wszystkim zespołom śpiewaczym i muzycznym w naszej parafii oraz panu organiście składamy najlepsze życzenia i polecamy ich Bogu w modlitwie.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Chrystusa Króla. Ta uroczystość jest patronalnym świętem Eucharystycznego Ruchu Młodych. W tym dniu, podczas Mszy św. o godz. 12..00, nasi młodzi rycerze Chrystusa Króla, którzy z jeszcze większą gorliwością chcą miłować i czcić Jezusa obecnego w Eucharystii odnowią swoje przyrzeczenia. Wtedy też w sposób uroczysty zostaną przyjęci do wspólnoty ERM nowi członkowie, którzy złożą swoje przyrzeczenie wobec Chrystusa Króla i przyjmą legitymację oraz odznakę w kształcie krzyża, znak rycerstwa Jezusa Chrystusa. Do wspólnoty włączeni zostaną także kandydaci, którzy przez rok będą poznawać historię i zasady ERM – u, a na znak przyjęcia otrzymają żółte chusty.]

7 czerwca przyszłego roku ma nastąpić beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. W związku z powyższym jeżeli ktokolwiek posiadałby jakiekolwiek pamiątki o posłudze i kontaktach Prymasa z naszą Parafią (np. zdjęcia z opisem, czy też inne informacje) to prosimy je dostarczyć do kancelarii parafialnej.

Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.

Na naszym cmentarzu z roku na rok mamy coraz większy problem z dużą ilością śmieci, zwłaszcza po uroczystości „Wszystkich Świętych”. W związku z powyższym prosimy usilnie wszystkich korzystających z naszego cmentarza aby w miarę możliwości zabierać ze sobą wypalone znicze z grobów swoich bliskich. Pomoże nam to szybciej uporać się z dużą ilością śmieci i łatwiej zadbać o porządek na cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

Trwają nie tylko remonty przy kościele ale również różne prace porządkowe na posesji parafialnej. Za pomoc w wykonaniu tych prac dziękujemy bardzo Państwu: Burdelakom z Kostrzewic, Andrzejowi Wiktorowskiemu z Borysławic, Janowi Kołodziejczakowi z Kwaskowa, Zdzisławowi Wieczorkowi, Dariuszowi Nowackiemu i Andrzejowi Smolarkowi z Błaszek oraz Grzegorzowi Chojnackiemu, Maciejowi Krzywoźniakowi, Edwardowi Józefiakowi oraz Pawłowi Trzcińskiemu z synami z Brończyna. Oddzielne podziękowanie składamy Panu Piotrowi Szczerek za ofiarowanie nam 300 obrzeży do traktu procesyjnego przy kościele, a także Panu Henrykowi Mocnemu za ofiarowanie nam dużej ilości ziemi na wyrównanie posesji parafialnej oraz 50 m2 kostki brukowej oraz trelinki na chodnik od kościoła do ul. Kościelnej. Serdeczne Bóg zapłać!

Nadal jeszcze można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.

W NADCHODZĄCYM TYGODNIU PAN ORGANISTA ODWIEDZI Z OPŁATKIEM WIGILIJNYM PARAFIAN W NASTĘPUJĄCYCH MIEJSCOWOŚCIACH:

WTOREK ( od godz. 11:00 ) BROŃCZYN
ŚRODA ( od godz. 12:00 ) KOCIOŁKI , LUBANÓW
CZWARTEK ( od godz. 13:00 ) BRZOZOWIEC
PIĄTEK ( od godz. 14:00 ) ul. SIERADZKA
SOBOTA ( od godz. 9:00 ) BORYSŁAWICE ( OSIEDLE)