Dziś obchodzimy XI Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Jest to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę za nich i wsparcie materialne. Dziś po Mszach św. odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem.

Dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami zapraszamy dziś (niedziela) na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po Mszy św. Po tym spotkaniu w Sali parafialnej przy plebanii będzie brana od dzieci miara na alby I-komunijne.

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o Ojczyźnie i o nagrodzie Nobla. Zachęcamy do nabywania i czytania.


Jutro - 11 listopada, przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. O g. 9.00 będzie sprawowana, jak co roku, Msza Św. w int. naszej Ojczyzny. Po  mszy św. nastąpi złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem „Bohaterom tej ziemi...” a następnie przejście do Szkoły Podstawowej w Błaszkach gdzie odbędą się dalsze uroczystości. W tym dniu też o g. 9.00 organizujemy wyjazd autokarowy na Marsz Niepodległości do Warszawy. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i do modlitwy w int. naszej Ojczyzny.


W środę od rana do wieczornej Mszy św. będzie w naszym kościele tzw. Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.


W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.


Nadal można zamawiać wypominki roczne za zmarłych w kancelarii parafialnej.


Na naszym cmentarzu z roku na rok mamy coraz większy problem z dużą ilością śmieci, zwłaszcza po uroczystości „Wszystkich Świętych”. W związku z powyższym prosimy usilnie wszystkich korzystających z naszego cmentarza aby w miarę możliwości zabierać ze sobą wypalone znicze z grobów swoich bliskich. Pomoże nam to szybciej uporać się z dużą ilością śmieci i łatwiej zadbać o porządek na cmentarzu. ?Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

W NADCHODZĄCYM TYGODNIU PAN ORGANISTA ODWIEDZI Z OPŁATKIEM WIGILIJNYM PARAFIAN W NASTĘPUJĄCYCH MIEJSCOWOŚCIACH:

PONIEDZIAŁEK ( od godz. 10:00 ) SMASZKÓW , KOSTRZEWICE

WTOREK ( od godz. 11:00 ) ZAWADY

ŚRODA ( od godz. 12:00 ) MACISZEWICE

CZWARTEK ( od godz. 9:00 ) GZIKÓW, BUKOWINA

PIĄTEK - SOBOTA ( od godz. 9:00 ) CHRZANOWICE, WILCZKOWICE, ŻELISŁAW