W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek na KUL. Zabrano na ten cel 495 zł. Bóg zapłać!

W ubiegłym tygodniu pojawił się nowy sponsor na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Pani Elżbieta Wągrowska z Błaszek, ul. Kościelna 1 złożyła na ten cel ofiarę w wysokości 500 zł. Na dzień 21.09.2019 r. więc na rzecz wspomnianych prac remontowych przy naszym kościele dysponujemy kwotą 106.572 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 118.500 zł., aby wykonać i sfinansować zaplanowane inwestycje. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni przeprowadzą znów comiesięczną zbiórkę na rzecz przykościelnych remontów. Będą także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze polecamy artykuły: „Polska pod Krzyżem” oraz „Czy Krzyż na Giewoncie zabija”. Zachęcamy do nabywania i czytania.

Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.

W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

W przyszłym roku Ksiądz Biskup udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii. Dlatego młodzież naszej parafii pragnącą przyjąć ten sakrament w przyszłym roku zapraszamy wraz z rodzicami na spotkanie w kościele parafialnym w najbliższy piątek o g. 16.00. Chodzi o młodzież klas VIII oraz młodzież Szkół Ponadpodstawowych, która dotychczas tego sakramentu jeszcze nie przyjęła. Zapraszamy!

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

W Domaniewie znajduje się Caritasowski „Dom Bartymeusza”, zapewniający schronienie i wyżywienie mężczyznom, którzy wychodzą z uzależnienia alkoholowego, są bezdomni i nie mają pracy. W Domu tym hoduje się zwierzęta na własne utrzymanie dlatego kierownik tego domu prosi rolników o zbiórkę i ofiarowanie zboża dla tych zwierząt. Bliższe informacje na plakacie znajdującym się w gablocie parafialnej.

Komisja Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Kaliskiej zaprasza osoby z parafii do udziału w zajęciach Studium Życia Rodzinnego. Bliższe informacje na plakacie w gablocie parafialnej.