Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Rozprowadzamy też nadal książeczkę o św. Annie, naszej patronce, która jest również patronką babć, dziadków, wdów, małżeństw, matek oczekujących potomstwa i wielu innych osób i zawodów. Pozycja zawiera 100 stron i jest kopalnią wiedzy o życiu, kulcie, modlitwach, cudach i ciekawostkach związanych z osobą św. Anny. Koszt książeczki 5 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania!

Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Będziemy w tym tygodniu otaczać modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy odbędzie się dziś po wszystkich Mszach św., a po Mszy wieczornej w przyszłą niedzielę odbędzie się także poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

W piątek – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji w piątek w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w tym roku o g. 10.00. Nie będzie Mszy św. o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Sumie odpustowej o g. 10.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Ks. kan. Bogumił Kempa, Oficjał Sądu Biskupiego w Kaliszu. Po „sumie odpustowej” będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów. Msze odpustowe w tym dniu będą o g. 7.00, 10.00 i 18.00.

W dniach od 9 do 15 sierpnia nasza parafia organizuje po raz X pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Zachęcamy do udziału. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej lub u ks. Mariusza.