1.    Przeżywamy Oktawę „Bożego Ciała”. Wszystkim dziękujemy za liczny udział w tegorocznej procesji „Bożego Ciała”. Szczególne podziękowanie składamy tym, którzy ubierali ołtarze, dekorowali domy, orkiestrze, chórowi, asyście, OSP, pocztom sztandarowym, policji, ministrantom, Krucjacie eucharystycznej, dzieciom, które sypały kwiatki  oraz Siostrom „Obliczankom”. Wszystkim składamy „Bóg zapłać!” Codziennie w Oktawie, po Mszy wieczornej, będzie procesja Eucharystyczna. Zapraszamy!
2.    Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli.  Zachęcamy wszystkich do nabywania.

3.    Jutro (poniedziałek) – 24 czerwca, o g. 20.00, odbędzie się kolejne spotkanie Rady Parafialnej. Na to spotkanie już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich Radnych.

4.    Członków Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy na comiesięczne spotkanie w  środę. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie formacyjne w sali parafialnej.

5.    W czwartek na zakończenie wieczornej liturgii, odbędzie się zgodnie z tradycją błogosławienie wianków i ziół, a po liturgii, o g. 19.00 będzie adoracja eucharystyczna. Serdecznie zapraszamy!

6.    W piątek przypada uroczystość Serca Pana Jezusa. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień  Modlitw o Uświęcenie kapłanów. Niech ta uroczystość zbliży nas jeszcze bardziej do pięknego człowieczeństwa Jezusa Chrystusa, a modląc się za kapłanów prośmy aby wiernie przekazywali miłość ukazaną w otwartym Sercu Jezusa. Po Mszy św. wieczornej będzie procesja eucharystyczna i uroczyste zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału. W tym dniu nie ma postu.

7.    W sobotę będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o g. 7.00, 9.00 i 18.00. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek przeznaczona na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. W tym dniu swoje imieniny obchodzi  nasz „kościelny” Paweł Królak. Pamiętajmy w modlitwie o naszym solenizancie.

8.    W ubiegłym tygodniu pojawił się nowy sponsor na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Zarząd Rolniczej Spółdzielni Usługowo Handlowej w Błaszkach złożył na ten cel kwotę 2.000 zł. W sumie więc do dnia 22 czerwca 2019 r. na rzecz  remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę  68.811 zł.  Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

9.    Za tydzień Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

10.    Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje i zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę 14 lipca br. Wyjazd o g. 6.00 przy kościele. Zapisy przyjmują: Elżbieta Drobnik – 723159191 oraz Jadwiga Żubrowska – 438292180.

11.    W dniach od 9 do 15 sierpnia nasza parafia organizuje po raz X pieszą pielgrzymkę do Częstochowy. Dziś (niedziela), bezpośrednio  po Mszy popołudniowej o g. 17.00, będzie w naszym kościele parafialnym informacyjno-organizacyjne spotkanie pielgrzymkowe. Zapraszamy na to spotkanie wszystkie osoby zainteresowane naszym wspólnym pielgrzymowaniem. Zachęcamy, jak co roku, do udziału w naszej pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę z Grupą Różaną. Zapisy na pielgrzymkę  w kancelarii parafialnej lub u ks. Mariusza.

12.    W dniach od 24 kwietnia do 4 maja przyszłego roku nasza parafia organizuje 9 dniową pielgrzymkę autokarową do Medziugorje. Koszt pielgrzymki 1.300 zł. Zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tej pielgrzymce! Zapisy i bliższe informacje u ks. Proboszcza.

13.    Z racji rozpoczętych już wakacji: dzieciom, młodzieży i nauczycielom życzymy miłego i owocnego odpoczynku. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach przypominamy o chrześcijańskim obowiązku  i przywileju uczestniczenia we Mszy św. w każdą niedzielę.