Dziś w naszej parafii, o g. 10.00 jest Rocznicowa Komunia św. dzieci, które w ubiegłym roku przeżywały swoją I Komunię św. Nie tylko dla tych dzieci ale i dla nas wszystkich jest to kolejna okazja aby z serca dziękować Jezusowi za dar Jego przychodzenia do nas w sakramentalnej postaci pokarmu oraz obdarzania nas swoim życiem i swoją przyjaźnią. Ceńmy sobie wszyscy ten niezwykły dar i pielęgnujmy go.

Dziś po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki.
Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji !

Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuł „W mocy Bożego Ducha” prezentujący 7 diakonów, którzy wczoraj -25 maja br. w katedrze kaliskiej otrzymali święcenia kapłańskie oraz rozmowę z Biskupem Ordynariuszem z okazji 40-lecia służby dla Kościoła. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

W poniedziałek, wtorek i środę przeżywać będziemy Dni modlitw o błogosławieństwo w pracy i o urodzaje

W środę zapraszamy na Mszę św. wieczorną o g. 18.00 i na spotkanie po tej Mszy św. Wspólnotę Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym w naszej Parafii.

W czwartek o g. 19.00, będzie godzinna adoracja Jezusa w Eucharystii. Zapraszamy !
W sobotę przypada „Dzień Dziecka”. Wszystkim dzieciom z racji Dnia Dziecka składamy najlepsze życzenia. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich dzieciach.

W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną. Prosimy swoich chorych do tych odwiedzin przygotować.

Z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej, będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na czerwiec: „Za kapłanów”.

W przyszłą niedzielę będziemy w naszej parafii przeżywać tzw. „Niedzielę Powołaniową” z udziałem kleryków z kaliskiego Seminarium. Klerycy będą się z nami modlić w intencji nowych powołań do służby w Kościele i złożą osobiste świadectwo o powołania. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby Seminarium Duchownego w Kaliszu. Bóg zapłać!

Kończy się w tym tygodniu maryjny miesiąc maj. Zapraszamy nadal wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.

Otrzymujemy sygnały i skargi od różnych osób, że znów są kradzione lub niszczone kwiaty na niektórych grobach na naszym cmentarzu parafialnym. Prosimy więc wszystkich o wzmożoną czujność, a winowajców wzywamy do zwrotu i naprawienia wyrządzonych szkód oraz do zaprzestania tego haniebnego procederu.

Dziś (niedziela) – 26 maja, przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom złóżmy w tym dniu najlepsze życzenia i ogarniajmy je swoją modlitwą, zarówno te żyjące jak i zmarłe.