1. Wczoraj (sobota) zakończył się w naszej parafii tzw. Biały Tydzień. Dzieciom pierwszokomunijnymi ich rodzicom dziękujemy za codzienne uczestnictwo we Mszy św. oraz za udział w pielgrzymce na Jasną Górę. W ramach prezentu pierwszokomunijnego dla parafii w tym roku rodzice dzieciI-komunijnych złożyły ofiary pieniężne na dalszą renowację naszej świątyni parafialnej w wysokości 700 zł.  Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-komunijnych za ten dar.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”.  W numerze polecamy artykuł „W mocy Bożego Ducha” prezentujący 7 diakonów, którzy 25 maja br. w katedrze kaliskiej otrzymają święcenia kapłańskie oraz rozmowę z Biskupem Ordynariuszem z okazji 40-lecia służby dla Kościoła.  Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

3. We wtorek o g. 16.00 zapraszamy na spotkanie do kościoła wszystkie dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii św. Będzie to spotkanie przygotowujące do Komunii św. rocznicowej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę o g. 10.00. W piątek o g. 16.30 będzie spowiedź dla tych dzieci przed ich Komunią rocznicową. Zachęcamy również rodziców tych dzieci do skorzystania ze spowiedzi sakramentalnej. Miejsca w nawie głównej i w prezbiterium naszego kościoła prosimy zostawić  w przyszłą niedzielę o g. 10.00 wolne dla dzieci rocznicowych i ich rodziców.

4. W czwartek o g. 19.00, będzie godzinna adoracja Jezusa  w Eucharystii. Zapraszamy !

5. W przyszłą niedzielę – 26 maja, przypada Dzień Matki. Wszystkim mamom złóżmy w tym dniu  najlepsze życzenia i ogarniajmy je swoją modlitwą, zarówno te żyjące jak i zmarłe.

6. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz  odwodnienia naszego kościoła oraz rozbiórki  i odtworzenia od nowa zdeformowanego traktu procesyjnego wokół kościoła. Będą też rozdawane stosowne cegiełki.
W sumie do dnia 18 maja 2019 r. na rzecz wspomnianych remontów przykościelnych pozyskaliśmy kwotę  64.639 zł.  Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji !

7. Przeżywamy maryjny miesiąc maj. Zapraszamy wszystkich codziennie na nabożeństwa majowe, zaraz po Mszy wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy o g. 17.00. Zachęcamy też do gromadzenia się na nabożeństwach majowych przy figurach i krzyżach przydrożnych.