1. Tydzień temu, w ostatnią niedzielę 2018 roku, w niedzielę Najświętszej Rodziny, gościliśmy w naszej parafii Ordynariusza naszej diecezji, Księdza Biskupa Edwarda Janiaka. O g. 12.00 Ks. Biskup odprawił Mszę św. w int. wszystkich darczyńców Renowacji naszej świątyni oraz dokonał aktu pobłogosławienia i poświęcenia nowej elewacji i nowych okien w tym kościele. Bogu niech będą dzięki!

2. Tydzień temu odbyła się, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, comiesięczna zbiórka na rzecz ostatecznego sfinansowania tynkowania naszego kościoła. Zebrano na ten cel 3.607 zł. Ponadto w minionym tygodniu anonimowa rodzina z Holandii złożyła na ten cel ofiarę - 1.000 zł., a anonimowy ofiarodawca z Wójcic ofiarował 500 zł.
3. W sumie na dzień 5 stycznia 2019 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 523.741 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) kosztuje ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 6.000 zł. aby jak najszybciej wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze za dotychczasową renowację. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji, zwłaszcza podczas tegorocznej „kolędy”.

4. Dziś – 6 stycznia obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego. Kończymy uroczyście Nadzwyczajny Rok Świętego Józefa. W dniu dzisiejszym podczas wszystkich Mszy św. święcimy kadzidło, kredę i wodę, a po poświęceniu będą też do nabycia paczuszki z kredą, kadzidłem i węgielkiem, wykonane przez dzieci z ERM-u – ofiara dobrowolna. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji. Bóg zapłać!

5. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze artykuł „Niesakramentalni – grzesznicy, ale nie przegrani”, wyjaśniający sytuację par niesakramentalnych w Kościele. Zachęcamy do nabywania i czytania.

6. Przeżywamy w naszej parafii kolędę. Podczas kolędy zapisujemy w księdze i rozdajemy pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na rzecz dalszej renowacji naszej świątyni. Z góry dziękujemy wszystkim za zrozumienie i wsparcie. Każda rodzina otrzymuje również w tym roku na „kolędzie” okazałe foldery informujące o przebiegu dotychczasowej renowacji kościoła oraz o koniecznych pracach renowacyjnych przewidzianych w najbliższej przyszłości.

7. A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.000 – Żelisław za Młynem (1 ks.), a od g. 15.00 –Pl. Niepodległości po str. Sióstr (2 ks.)
Wtorek od g. 9.00 – Brończyn (2 ks.), a od g.15.00 – „Stare Miasto”, „Błaszkowianka” i ul. Koscielna (1 ks.)
Czwartek od g. 9.00- Chrzanowice Wilczkowice (1 ks.), a od g. 15.00 – Bloki Pl. Niepodległości - (1 ks.) oraz Bloki Pl. Sulwińskiego – (1 ks.)
Piątek od g. 15.00 – Osiedle Borysławice (3 ks.) Sobota od g. 9.00 – Borysławice Wieś (3 ks.)

8. Przypominamy, że do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.

9. W Nadzwyczajnym Roku św. Józefa odbyła się diecezjalna pielgrzymka srebrnych i złotych jubilatów sakramentu małżeństwa do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu, która będzie miała swą kontynuację co roku w drugą sobotę września. W związku z powyższym ks. biskup Ordynariusz prosi aby jeszcze w styczniu br. jubilaci przeżywający 25-lecie i 50-lecie sakramentu małżeństwa, na „kolędzie” lub w kościele przekazali swoim księżom dane: imiona i nazwiska jubilatów, datę ślubu i adres zamieszkania. Na podstawie tych informacji zostanie przygotowane zaproszenie do wzięcia udziału w pielgrzymce jubilatów i przesłane na podany adres. Planowany termin spotkania to sobota, 13 września 2019 r.