1. Dziś, w ostatnią niedzielę 2018 roku, w niedzielę Najświętszej Rodziny, gościmy w naszej parafii Ordynariusza naszej diecezji, Księdza Biskupa Edwarda Janiaka. O g. 12.00 Ks. Biskup odprawi Mszę św. w int. wszystkich darczyńców Renowacji naszej świątyni oraz dokona aktu pobłogosławienia i poświęcenia nowej elewacji i nowych okien w tym kościele. Panu Bogu dziękujemy za dzieło wykonanej renowacji oraz za dzisiejsze wydarzenie. Księdzu biskupowi natomiast dziękujemy za przybycie do nas i za dzisiejszą posługę biskupią w naszej parafii.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W numerze artykuł „Niesakramentalni – grzesznicy, ale nie przegrani”, wyjaśniający sytuację par niesakramentalnych w Kościele. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś, jak co miesiąc, Radni Parafialni będą przeprowadzać po Mszach św. zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszej świątyni. Dziękujemy za złożone ofiary. Przypominamy, że potrzebujemy jeszcze ok. 11.000 zł. aby jak najszybciej wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze za dotychczasową renowację.

4. Jutro (poniedziałek) będzie zakończenie roku 2018. Wieczorem o g. 18.00, w naszym kościele parafialnym,  będzie Msza dziękczynno-błagalna, a po niej nabożeństwo przed Najświętszym Sakramentem. Wszystkich parafian na tę Mszę św. serdecznie zapraszamy. We wtorek pierwszy dzień 2019  - obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to święto nakazane i każdy katolik ma obowiązek uczestniczenia w tym dniu we Mszy św. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę.

5. W czwartek w Bazylice św. Józefa w Kaliszu będzie jak co miesiąc Msza św. i modlitwa w int. rodzin i obrony życia poczętego transmitowane przez telewizję TRWAM i Radio Maryja. Zapraszamy.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi, już pół godziny przed Mszą św. W sobotę po Mszy wieczornej o g. 18.00 będzie pierwszo sobotnie nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza członków Żywego Różańca w naszej parafii. Intencja Różańca na styczeń: „O pokój na świecie”.
    7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego W tym dniu nastąpi uroczyste zakończenie Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa. Podczas wszystkich Mszy św. w tym dniu będzie poświęcenie kadzidła, kredy i wody, a po poświęceniu będą też do nabycia paczuszki z kredą, kadzidłem i węgielkiem – ofiara dobrowolna. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz Misji. Bóg zapłać!

8. Przeżywamy w naszej parafii „kolędę”. Panie i Panów sołtysów prosimy, jak co roku, o zorganizowanie pojazdów na g. 9.00.  My księża chcemy w czasie kolędy spotkać się z naszymi parafianami, pomodlić się razem i zanieść do ich domów błogosławieństwo Boże. Wszystkie ofiary pieniężne jakie w czasie tegorocznej „kolędy” zechcecie ofiarować – po odliczeniu odpowiedniej kwoty ustalonej przez Synod Diecezjalny dla księży – będą, tak samo jak przez ostatnie dwa lata, przeznaczone na dalszą renowację naszego kościoła parafialnego. Przypominamy, że wraz z  Radnymi Parafialnymi prosimy naszych parafian i ludzi dobrej woli o solidarne wsparcie finansowe dalszej renowacji kościoła św. Anny -  inwestycji, która uratuje  i upiększy samą świątynię oraz doda nowego blasku naszemu miastu. Podczas kolędy będziemy, tak jak przez ostatnie dwa lata, zapisywać w księdze  i rozdawać pamiątkowe „cegiełki” wszystkim, którzy złożą ofiarę na wspomniany cel.  Każda rodzina otrzyma również w tym roku na „kolędzie” okazałe foldery informujące o przebiegu dotychczasowej renowacji kościoła oraz o koniecznych pracach renowacyjnych  przewidzianych w najbliższej przyszłości.  Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

9.     A teraz porządek kolędowania w tym tygodniu:

Poniedziałek od g. 9.000 – Bukowina (3 ks.).
Czwartek od g. 9.00- Żelisław n/drogą (2 ks.), a od g. 15.00 – ul. Polna i Krótka od str. „Firmy Mocnego” (1 ks.)
Piątek od g. 9.00 – Kołdów (1 ks.), a od g. 15.00 ul. Sportowa nr. „1” (1 ks.) oraz ul. Ogrodowa i Marszałka (1 ks.)
Sobota  od g. 9.00 – Maciszewice (1 ks.), i Adamki (1 ks.), a od g. 15.00 - ul. Sportowa blok nr. „2” i domki.

10. Przypominamy, że do końca stycznia z racji „kolędy” Msze św. w dni powszednie będą codziennie rano, a wieczorne Msze św. będą tylko w środy, piątki i soboty. Kancelaria zaś w czasie trwania kolędy będzie czynna codziennie od poniedziałku do soboty – rano, w godz. 8.00-8.30.
    11. Na koniec z racji zakończenia roku kalendarzowego podajemy roczne statystyki parafialne w parafii św. Anny w Błaszkach za 2018 r.:
Chrztów – 39 (50),       I komunia św. – 90 (72),         Ślubów – 24 (19),         Pogrzebów – 103 (73).