W ubiegłą niedzielę odbyła się zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie. Zebraliśmy na ten cel 1.250 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.    Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi O. Krzysztof Flis, franciszkanin pochodzący z Orzeżyna, doktoryzujący się aktualnie na KUL-u, którego serdecznie witamy      w naszej wspólnocie. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie parafialnej i na stronie parafialnej www.parafiablaszki.pl . Msze św.  od poniedziałku do środy będą o g. 7.00, 9.30, 11.30, 16.30  i 18.00. W poniedziałek  wieczorem o g. 18.00 zapraszamy na Mszę św.  młodzież i na naukę stanową dla nich po Mszy św.  Małżonków zapraszamy na Mszę św. we wtorek o g. 18.00 i na naukę stanową po tej Mszy św. Natomiast dzieci zapraszamy od poniedziałku do środy na Mszę św.  roratnią o g. 16.30, a chorych na specjalną Mszę św. dla nich w środę o g. 11.30.  Spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu będzie w poniedziałek i w środę już pół godz. przed Mszami św. Prosimy o modlitwę  w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach. Taca w ostatni dzień rekolekcji będzie przeznaczona dla ks. rekolekcjonisty. Prosimy o modlitwę  w int. rekolekcji i zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tych rekolekcjach.
3.    Dziś rozprowadzamy  nowy numer „Opiekuna” . W numerze polecamy: Co naprawdę wydarzyło się w Betlejem w noc Bożego narodzenia i jak wtedy zachował się św. Józef. Ponadto o wielowiekowej tradycji śpiewania  patriotycznych kolęd i historię karpia na naszym wigilijnym stole.  Do „Opiekuna” zostały dołączone śpiewniki     z kolędami. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4.    Nadal jeszcze można  nabywać w zakrystii bądź w kancelarii  kalendarze diecezjalne po 5 zł.

5.    Dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych przygotowały paczuszki z siankiem na stół wigilijny. Zachęcamy aby dziś po Mszach św. nabywać je w przedsionku kościoła. Ofiara jest dobrowolna.

6.    Mamy jeszcze 2 bilety, w cenie 60 zł. na udział w koncercie kolęd pod tytułem „Betlejem w Polsce”, który odbędzie się 28 grudnia 2018 r. o g. 19.00, na „Arenie Kalisz”, przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Kaliszu. Dochód jest przeznaczony na pomoc potrzebującym. Kupując bilet  i uczestnicząc w koncercie stajemy się ambasadorami Miłosierdzia. Wspomniane bilety można nabyć w zakrystii lub w kancelarii.
7.    Msze św. Roratnie w tym tygodniu będą w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek i środę o g. 16.30, a w czwartek i piątek o g. 18.00 – zapraszamy wszystkich chętnych, a zwłaszcza rodziców z dziećmi.

8.    W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

9.    W minionym tygodniu w Samorządowym Przedszkolu, a w tym tygodniu w Szkołach Podstawowych będą wystawiane JASEŁKA; W Kwaskowie w piątek o g. 11.00, a w Błaszkach w piątek o g. 17.00. Serdecznie zapraszamy!

10.    W piątek o godz. 19:00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie oraz z modlitwami do św. Charbela.

11.    W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z przedświąteczną  posługą sakramentalną.  Prosimy chorych przygotować do tych odwiedzin, a nowych chorych zgłosić i zapisać u księży.

12.    Z przodu świątyni po lewej stronie stoi tzw. „Drzewko życia i miłości”. Wszystkie papierowe aniołki zostały już rozebrane. Prosimy aby paczki na prezent dla zapisanych na nich dzieci przynieść i złożyć pod choinką  w kościele jeszcze dziś albo najpóźniej jutro.  Bóg zapłać!

13.     Na koniec pragniemy wszystkich poinformować, że wieża naszego kościoła, zwłaszcza jej górna część łącznie z wieńczącym ją krzyżem została w minionym tygodniu doświetlona nowym oświetleniem. Teraz nie tylko w dzień, ale również w nocy, nasz odnowiony i piękny kościół jest widoczny dużo dalej i wyraźniej niż dotychczas. Bogu niech będą dzięki!