1. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” i nowy numer kwartalnika „Okno wiary”. Koszt „Opiekuna” – 2,50 zł., a „Okna Wiary” – 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Serdecznie dziękujemy Radnym parafialnym za przeprowadzoną w ostatnią niedzielę oraz 1 XI kwestę pieniężną na rzecz renowacji naszej świątyni parafialnej, a wszystkim ofiarodawcom za złożone wówczas na ten cel ofiary. W czasie kwesty zebrano: w niedzielę – 3.891 zł., a 1 listopada – 5.390 zł. Ostatecznie na dzień 3 listopada 2018 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 506.356 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 24.000 zł. aby do końca tego roku wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze. Bardzo dziękujemy też Państwu Wolskim z Chrzanowic za użyczenie nam w dniu 1 listopada prądu do korzystania z nagłośnienia podczas Mszy św. na cmentarzu .

3. Tydzień temu obchodziliśmy X Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Jest to okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę poprzez stałą modlitwę w ich intencji i przez wsparcie materialne. W naszej parafii dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na ten cel. Bóg zapłać za Wasze ofiary. Prosimy wziąć ze sobą okolicznościowe ulotki wyłożone pod chórem i w kruchcie kościoła.

4. W środę od rana do wieczornej Mszy św. będzie w naszym kościele tzw. Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna modlitwa różańcowa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację eucharystyczną.

6. W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przypada 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tym dniu o g. 9.00 będzie sprawowana, jak co roku, Msza Św. w int. naszej Ojczyzny. Po Mszy św. nastąpią oficjalne uroczystości gminne zakończone złożeniem kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom tej ziemi”. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i do modlitwy. Na obchody 100. Rocznicy odzyskania przez Polską niepodległości zaprasza też Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach - w piątek, 9 listopada, o g. 12.00 w ZSP w Błaszkach, oraz Hufiec ZHP Sieradz – w sobotę, 10 listopada, o g. 17.30 na Pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sieradzu.

7. Dzisiaj poświęcimy opłatek, którym będziemy się łamać podczas Wigilii Bożego Narodzenia. Zwyczajem lat ubiegłych od jutra Pan Organista zacznie odwiedzać naszych parafian z opłatkiem wigilijnym. Razem z opłatkami będzie też roznosił, jak co roku, kalendarze diecezjalne. Kalendarze kosztują 5 zł., a za opłatki ofiara jest dobrowolna. Bardzo prosimy wszystkich parafian aby życzliwie przyjęli Pana Mariusza z opłatkami i kalendarzami. Ofiary składane przez wiernych są wynagrodzeniem za: obsługę muzyczną niedziel i świąt, prowadzenie chóru parafialnego oraz obsługę i przygotowanie treści wyświetlanych za pomocą projektora multimedialnego. Porządek odwiedzin w tym tygodniu będzie następujący: PONIEDZIAŁEK ( od 10:00 ) – Woleń, Kołdów przy drodze głównej i Wójcice od str. Kokoszek, WTOREK ( od g. 12:00 ) - Kokoszki, ŚRODA ( od g. 14:00 ) – Kołdów, CZWARTEK ( od g. 12:00 ) - Domaniew, PIĄTEK (od g.. 12:00 ) - Adamki, SOBOTA (od g. 10.00)- Kwasków.

8. Na naszym cmentarzu z roku na rok mamy coraz większy problem z dużą ilością śmieci, zwłaszcza po uroczystości „Wszystkich Świętych”. W związku z powyższym prosimy usilnie wszystkich korzystających z naszego cmentarza aby w miarę możliwości zabierać ze sobą wypalone znicze z grobów swoich bliskich. Pomoże nam to szybciej uporać się z dużą ilością śmieci i łatwiej zadbać o porządek na cmentarzu. Z góry dziękujemy za zrozumienie i pomoc.

9. Tydzień temu Rodzina Państwa Jaszczyńskich, mieszkająca w Woleniu, przeżyła tragedię. Ich dom bowiem nawiedził pożar i pochłonął cały dobytek. Chcemy po chrześcijańsku być solidarni z ludźmi będącymi w potrzebie dlatego w przyszłą niedzielę – 11 listopada, po wszystkich Mszach św., na placu kościelnym odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz wsparcia osób poszkodowanych przez wspomniany pożar. Zbiórkę przeprowadzą znajomi poszkodowanych i młodzież szkolna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach. Prosząc o zrozumienie i wsparcie dziękujemy za okazane serce.