1. Tydzień temu przeżywaliśmy niedzielę misyjną w Kościele. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. przeprowadzona była zbiórka do puszek na Misje. Zebraliśmy na ten cel 967 zł. Bóg zapłać!

2. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze polecamy artykuły o świętych obcowaniu i o listopadowej zadumie. Zachęcamy do nabywania i czytania.
3. Dziś na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje spotkanie po niej, zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami. Po spotkaniu będzie też można wpłacać pieniądze na pamiątki I-komunijne.

4. Dziś w kościołach obchodzona jest uroczystość Poświęcenia świątyni, czyli oddania jej na wyłączną własność Panu Bogu by była ona miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu. Naszą świątynię parafialną, jak mówią historyczne zapiski, zaczęto budować 26.10.1779 r., a jej konsekracji dokonał bp. Aleksander Bereśniewicz w 1892 r. Dziękujmy Dobremu Bogu za to, że w tym roku ostatecznie otynkowaliśmy cały kościół i naprawiliśmy wszystkie okna. Koszt tego przedsięwzięcia wyniósł ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 33.000 zł. aby do końca tego roku wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze. Dlatego dziś po Mszach św. będzie przeprowadzona, jak co miesiąc, przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na wspomniany cel. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

5. Jutro (poniedziałek), o g. 19.00 odbędzie się jesienne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy.

6. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w tym dniu o g. 7.00, 8.00 (Brończyn), 9.00 i o g. 14.00 - na cmentarzu. Zbiórka ministrantów będzie o g. 13.00, a procesja na cmentarzu rozpocznie się o g. 13.30. Wieczorem zaś w czwartek nie będzie adoracji eucharystycznej, ale jak co roku o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na wspólny Różaniec na cmentarzu. Wierni, którzy od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, mogą uzyskać odpust za dusze w czyśćcu cierpiące. Zachęcamy aby przez cały listopad nawiedzać często cmentarz i modlić się za zmarłych. Policję miejscową prosimy o bezpieczne kierowanie ruchem w dniu 1 listopada w obrębie cmentarza. Na końcu nowego cmentarza będą wystawione kabiny WC. Nadal można zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych w kancelarii parafialnej, a 1 listopada również u kleryka lub księdza na cmentarzu.
7. W tym roku, tak jak w latach ubiegłych, będzie na naszym parafialnym cmentarzu kwesta pieniężna. Kwestować będą Radni parafialni z identyfikatorami w czwartek (1 XI) w godz. od 8.00 – 16.00 przy trzech bramach cmentarza. Pieniądze z tegorocznego kwestowania będą w całości przeznaczone na ostateczne sfinansowanie tynkowania kościoła parafialnego. Liczymy, jak co roku, na zrozumienie i ofiarność wszystkich, zarówno naszych parafian jak i innych ludzi dobrej woli. Bóg zapłać za złożone ofiary.

8. W Piątek – Dzień Zaduszny, na cmentarzu będzie Msza św. o g. 12.00, a o g. 19.00, będzie też na cmentarzu, podobnie jak w czwartek, modlitwa różańcowa. Zapraszamy! W piątek też przypada I Piątek miesiąca. Msze św. w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Spowiedź pierwszo- piątkowa już od g. 17.00.

9. W sobotę, z racji I Soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo pierwszo sobotnie, na które zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza członków „Żywego Różańca”. Intencja Różańca na listopad: Za zmarłych.

10. W sobotę od g. 9.00 będziemy odwiedzać chorych z posługą sakramentalną.