1. W ubiegłą niedzielę przeżywaliśmy tzw. „Dzień Papieski”. Po Mszach św. była przeprowadzona zbiórka do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”. Zebraliśmy na ten cel 1590 zł. Bóg zapłać!

2. Dziś, jak co roku, przeprowadzamy liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do komunii św.

3. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą Misyjną rozpoczynającą Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji dziś po wszystkich Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

4. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W nowym numerze polecamy artykuły o świętych obcowaniu i o listopadowej zadumie.

5. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci nadal zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

7. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz renowacji naszego kościoła. Na dzień 20 października 2018 r. pozyskaliśmy w sumie na ten cel kwotę 497.076 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) kosztuje ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 33.000 zł. aby do końca tego roku wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

8. W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci pierwszokomunijne z rodzicami na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje kolejne spotkanie, bezpośrednio po tej Mszy św. Będzie też można wpłacać pieniądze na pamiątki I-komunijne.

9. W przyszły poniedziałek – 29 października, o g. 19.00 odbędzie się jesienne spotkanie Rady Parafialnej. Wszystkich Radnych serdecznie zapraszamy.

10. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.

11. Dziś (niedziela) przeżywamy w naszej Ojczyźnie wybory samorządowe. Prośmy Dobrego Boga i NMP Królową Polski o błogosławieństwo dla tych wyborów zarówno w całej Polsce jak i w naszej małej ojczyźnie. „Ojcze nasz...” i „Pod Twoją Obronę...”.