1. Dziś – 14 października, swoje święto patronalne obchodzą nauczyciele i wychowawcy. Wspierajmy nauczycieli, wychowawców i uczniów – zwłaszcza z terenu naszej parafii – z serca płynącą modlitwą.

2. Dziś obchodzimy w Polsce XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa”. Tradycyjnie w tym dniu zbierane są ofiary do puszek na tzw. „Papieski Fundusz Stypendialny”, z którego corocznie fundowane są stypendia dla zdolnej młodzieży, ale pochodzącej z ubogich rodzin z naszej Diecezji. Bóg zapłać za ofiary jakie zechcecie złożyć na ten cel.

3. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze o Różańcu, o armii Papieża i o Polakach, którzy zmienili bieg historii. Zachęcamy do nabywania i czytania.

4. Przeżywamy miesiąc różańcowy. Dzieci nadal zapraszamy codziennie na różaniec od poniedziałku do piątku o g. 17.00, natomiast dla dorosłych różaniec będzie dodatkowo w środy, piątki i soboty po Mszy św. wieczornej o g. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. popołudniowej o g. 17.00.

5. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

6. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

7. W piątek o godz. 19:00 odbędzie się kolejna Msza święta z modlitwą o uzdrowienie i modlitwami do św. Charbela.

8. Wyjazd do Częstochowy na czuwanie młodzieży diecezji kaliskiej odbędzie się w najbliższy piątek. Zbiórka przy kościele o g. 17:45. Powrót w sobotę około godz. 4:00. Prosimy odebrać młodzież. Pozostały 3 wolne miejsca. Informacje u ks. Marcina.

9. W sobotę o g. 8.45 będzie wyjazd nauczycieli do sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na I Diecezjalną Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców. Informacje u ks. Marcina.

10. W sobotę też zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe grupy Różanej. O g. 15:30 będzie msza św. w intencji sponsorów i dobrodziejów pielgrzymki, a następnie spotkanie w ZSP w Błaszkach. Prosimy potwierdzić swój udział do najbliższej środy 17.10. u ks. Marcina.

11. W przyszłą niedzielę będzie coroczne liczenie wiernych w kościołach.

12. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, rozpoczynający Tydzień Misyjny w Kościele. Z tej racji w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na Misje. Bóg zapłać za Wasze ofiary.

13. Przypominamy, że zamiar instalowania pomnika na cmentarzu zgłaszamy zawsze w biurze parafialnym. Można już także zamawiać wypominki roczne i jednorazowe za zmarłych.