1. Tydzień temu odbyła się zbiórka do puszek na KUL. Zebraliśmy 360 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” . Zachęcamy do nabywania i czytania.

3. Dziś o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.

4. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św., jak co miesiąc, będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz renowacji naszego kościoła. Zakończone są już zaplanowane na ten rok prace renowacyjne polegające na otynkowaniu i pomalowaniu całego kościoła oraz naprawie wszystkich okien. Na całość przedsięwzięcia potrzebujemy 530.000 zł. Do dnia dzisiejszego pozyskaliśmy w sumie kwotę 491.861 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 38.000 zł. aby do końca tego roku wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze. Wszystkim więc ofiarodawcom składamy jeszcze raz serdeczne podziękowanie i prosimy nadal o zrozumienie i dalsze wsparcie naszej inwestycji.
7.
POMOC ŻYWNOŚCIOWA W PARAFII BŁASZKI
Dwa lata temu nasza parafia podpisała umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na rzecz nieodpłatnej dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących w parafii, w ramach tzw. Programu FEAD. Kolejny etap realizacji tego programu będzie obejmował pomoc żywnościową w okresie od października 2018 do czerwca 2019. Pomoc tę mogą otrzymywać osoby zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami kryterium dochodowego. Stosowne skierowania tym właśnie osobom z terenu naszej parafii wydaje GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby wszyscy, którzy przez miniony rok otrzymywali tę pomoc na podstawie stosownych skierowań z GMOPS-u, teraz znów, w ciągu dwóch najbliższych tygodni, czyli do I Niedzieli października, udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie same skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Po tym czasie zamknięta będzie lista osób uprawnionych do wspomnianej pomocy i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.

8. Mamy odnowioną epitafijną płytę nagrobną, umieszczoną na południowej ścianie prezbiterium naszego kościoła, a poświęconą fundatorowi tegoż kościoła – gen. Józefowi Lipskiemu. Pełny napis na marmurowej płycie został na nowo pomalowany czystym złotem. Darczyńcą odnowienia tego marmurowego nagrobka jest Stefan Noweta z ul. Ogrodowej w Błaszkach. Składamy serdeczne podziękowanie za wykonanie tego dzieła. Bóg zapłać !.