1.             W minionym tygodniu pojawili się nowi ofiarodawcy wspierający finansowo renowację naszej świątyni. Anonimowy ofiarodawca z Wójcic ofiarował na ten cel 1.000 zł. i  anonimowa ofiarodawczyni z Wójcic złożyła również ofiarę w wysokości 1.000 zł. W sumie więc do dnia 28 lipca 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę  447.318 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien)  będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 83.000 zł. aby z pomocą Boską zaplanowaną inwestycję wykonać i sfinansować.

Dziś po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

2.             Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna” . W tym numerze szczególnie polecamy 2 artykuły: „Jak zrobiłem z piekła raj” oraz „Chrońmy rodzinę”. Materiały te związane są z miesiącem sierpniem, w którym szczególnie apeluje się o trzeźwość. Pierwszy to wywiad z młodym człowiekiem, który wyrwał się z niewoli nałogu i dziś pomaga innym. Drugi zaś mówi o tym jak uzależnienie rodzica wpływa na rodzinę. Zachęcamy do nabywania i czytania.

3.             Dziś kończymy XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia brzmiało: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Otaczajmy modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy odbyła się w ubiegłą niedzielę. Zebraliśmy na ten cel 1.300 zł. Bóg zapłać. Dziś (Niedziela) po Mszy wieczornej odbędzie się  poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

4.             We wtorek wieczorem, ok. g. 19.00 zawita do nas piesza pielgrzymka z Gniezna do Częstochowy (ok. 40 osób), a w środę  rano o g. 8.00 będzie Msza św. i wyruszenie w drogę. Pielgrzymi będą nocować w gmachu Gimnazjum w Błaszkach.

5.             W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień. Jest to miesiąc świąt maryjnych, pieszych pielgrzymek na Jasną Górę oraz miesiąc abstynencji alkoholowej. Episkopat Polski apeluje abyśmy ten miesiąc przeżyli nie tylko w trzeźwości ale i w pełnej abstynencji od alkoholu.

6.             W środę również będzie w naszej parafii „Jerycho Różańcowe, czyli całodzienna modlitwa różańcowa zwłaszcza w intencji naszej Ojczyzny. Przez cały dzień, od porannej do wieczornej Mszy św. będzie wystawienie  Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7.             W piątek przypada I Piątek miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Wieczorem spowiedź rozpocznie się już o g. 17.00. Msze w tym dniu o g. 7.00 i 18.00. Zachęcamy.

8.             W tym tygodniu przypada I Sobota miesiąca. Po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie, na które zapraszamy szczególnie czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na sierpień: o trzeźwość w naszym narodzie.

9.             Trwają zapisy na pieszą  pielgrzymkę do Częstochowy z Grupą Różaną, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 sierpnia. W przyszłą  niedzielę - 5 sierpnia o g. 17.45 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe.

10.         Na naszym cmentarzu parafialnym mamy nowe pojemniki na śmieci o pojemności 1100 l. Pojemniki te rozstawione są równomiernie w 7 różnych miejscach cmentarza.  Prosimy więc o składanie śmieci cmentarnych do tychże pojemników. Natomiast odpady ulegające biodegradacji, np. rozdrobnione gałęzie, liście, kwiaty i chwasty z ziemią prosimy składać obok tych pojemników.  Zużyte zaś po starych pomnikach elementy: betonowe, metalowe, szklane lub drewniane nie zostawiamy na cmentarzu ale zawsze we własnym zakresie zabieramy je ze sobą z cmentarza.