1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W aktualnym numerze ciąg dalszy wakacyjnego cyklu artykułów o miejscach związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i o prześladowaniu chrześcijan w Chinach. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Dziś rozpoczyna się XIX Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasło Tygodnia: „Z mocą Ducha Świętego niesiemy Chrystusa”. Będziemy w tym tygodniu otaczać modlitewną troską wszystkich poruszających się po drogach: kierowców, motocyklistów, rowerzystów, pieszych i podróżujących. Swoją zaś wdzięczność Bogu za dotychczasowe szczęśliwe podróże możemy okazać nie tylko modlitwą ale i ofiarą pieniężną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Zbiórka na te pojazdy odbędzie się dziś po wszystkich Mszach św., a po Mszy wieczornej w przyszłą niedzielę odbędzie się także poświęcenie pojazdów znajdujących się na parkingu przy kościele.

3. W środę – 26 lipca – przypada liturgiczne wspomnienie św. Joachima i Anny, Rodziców NMP. Niech to będzie dla nas dzień wdzięczności okazywanej naszym rodzicom, babciom i dziadkom. Z tej racji w środę w naszej parafii będziemy przeżywać – jak co roku – odpust parafialny ku czci św. Anny, głównej patronki naszej parafii. Suma odpustowa z udziałem księży z naszego dekanatu będzie o g. 12.00. Zachęcam wszystkich parafian aby przez spowiedź i szczere przylgnięcie do Boga owocnie przyjąć dar odpustu czyli darowania nam przez Boga konsekwencji naszych grzechów aby w ten sposób coraz bardziej życie swoje przeżywać z Bogiem i dla Boga. Sumie odpustowej o g. 12.00 będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Kanclerz Kurii Kaliskiej ks. Marcin Papuziński. Po „sumie odpustowej” będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Do czynnego zaangażowania się w tej procesji proszę szczególnie asystę dziewczęcą, kobiecą i męską w celu niesienia chorągwi, sztandarów i feretronów. Msze odpustowe w tym dniu będą według porządku niedzielnego.

4. Trwają zapisy na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy z Grupą Różaną, która odbędzie się w dniach od 9 do 13 sierpnia. W niedzielę 5 sierpnia o g. 17.45 odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe.

5. W minionym tygodniu pojawili się nowi ofiarodawcy wspierający finansowo renowację naszej świątyni. Anonimowy ofiarodawca z Domaniewa ofiarował na ten cel 2.000 zł., a anonimowy ofiarodawca z ul. Przemysłowej w Błaszkach złożył ofiarę w wysokości 500 zł. W sumie więc do dnia 22 lipca 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę 445.318 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 85.000 zł. aby z pomocą Boską zaplanowaną inwestycję wykonać i sfinansować. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

6. Na naszym cmentarzu parafialnym mamy nowe pojemniki na śmieci o pojemności 1100 l. Pojemniki te rozstawione są równomiernie w 7 różnych miejscach cmentarza. Prosimy więc o składanie śmieci cmentarnych do tychże pojemników. Natomiast odpady ulegające biodegradacji, np. rozdrobnione gałęzie, liście, kwiaty i chwasty z ziemią prosimy składać obok tych pojemników. Natomiast elementów zużytych po starych pomnikach: betonowych, metalowych, szklanych lub drewnianych nie zostawiamy na cmentarzu ale zawsze we własnym zakresie zabieramy je ze sobą z cmentarza.