1. W miniony czwartek, w uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła miała miejsce zbiórka do puszek na tzw. Świętopietrze, czyli na konserwację grobu św. Piotra Ap. w Rzymie. Zebraliśmy na ten cel 170 zł. Bóg zapłać!

2. W minioną niedzielę przeżywaliśmy na placu przykościelnym VIII rodzinny festyn parafialny. Składamy serdeczne podziękowanie Naszej Radzie Parafialnej, wszystkim którzy materialnie wsparli nasz festyn, występującym na scenie oraz wszystkim, którzy przybyli na ten festyn aby chwalić Boga i uczestniczyć we wspólnej rozrywce. Tegoroczny festyn był pomyślany jako impreza będąca wyrazem wdzięczności dla wszystkich ofiarodawców na rzecz renowacji naszej świątyni. Bóg zapłać!

3. W minioną niedzielę również – jak co miesiąc- po Mszach św., ale także podczas festynu, były rozprowadzane cegiełki na rzecz renowacji naszej świątyni. Zebrano na ten cel 4.190 zł. Dodatkowo zaś Wspólnota Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym złożyła na ten cel ofiarę w wysokości 1.000 zł. Bóg zapłać! W sumie więc do dnia 30 czerwca 2018 r. na rzecz remontów kościoła pozyskaliśmy kwotę 440.318 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) będzie kosztować ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 90.000 zł. aby z pomocą Boską do końca tego roku zaplanowaną inwestycję wykonać. Zakończenie planowanych remontów przewidujemy już w połowie sierpnia br. Składamy więc znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.

4. Dziś rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. W aktualnym numerze rozpoczynamy wakacyjny cykl artykułów o miejscach związanych z 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości i o zbawiennym wpływie herbaty na zdrowie. Zachęcamy do nabywania i czytania!

5. W najbliższy czwartek i przez całe wakacje nie będzie cotygodniowych czwartkowych adoracji eucharystycznych . Adoracje te będą wznowione po wakacjach.

6. W tym tygodniu przypada I Piątek i I Sobota miesiąca. Jest to szczególna okazja do spowiedzi. Zarówno dzieci pierwszokomunijne jak i wszystkich chętnych zapraszamy do spowiedzi w piątek, już od g. 17.00. W sobotę z racji I soboty miesiąca, po Mszy wieczornej będzie nabożeństwo fatimskie. Na to nabożeństwo zapraszamy czcicieli Matki Bożej, a zwłaszcza wszystkich członków Żywego Różańca w naszej parafii, przypominając, że wtedy właśnie jest w naszej parafii comiesięczna wymiana tajemnic różańcowych. Intencja Różańca na lipiec: „Za rolników naszej parafii”.

7. Już informujemy, że 26 lipca będziemy przeżywać odpust parafialny ku czci św. Anny, a w niedzielę 19 sierpnia odpust ku czci drugorzędnego patrona tej parafii św. Rocha. W tym dniu też będą w naszej parafii dożynki parafialne. Będziemy uroczyście dziękować Bogu za tegoroczne plony ziemi, przez które Bóg podtrzymuje nasze życie. Proszę aby wieniec dożynkowy na tę uroczystość przygotowali w tym roku wierni z miejscowości Kołdów.

8. Rozpoczęły się już wakacje. Kancelaria parafialna w wakacje będzie czynna w tych samych godzinach co przez cały rok. W tym tygodniu dyżur kancelaryjny będzie pełnił ks. Marcin Szymczak.