1. Dziś rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne: parafialne i szkolne. Rekolekcje te prowadzone przez O. Krzysztofa Weredę, Marianina ze Stoczka Warmińskiego  będą trwały do środy włącznie. Dorosłych parafian prosimy na spotkania rekolekcyjne w poniedziałek, wtorek i w środę  o g. 7.00, 16.00 lub 18.00.  Natomiast w te same dni zapraszamy   dzieci   z przedszkola i szkół podstawowych na g. 9.00, młodzież ponadgimnazjalną na g. 10.30, a młodzież szkół ponadgimnazjalnych na g. 12.00. Chorych zapraszamy na specjalną Mszę św. rekolekcyjną dla nich we wtorek o g. 16.00.  W ramach rekolekcji przewidziane są również dwie nauki stanowe: dla małżeństw w poniedziałek  po Mszy św. o g. 18.00 i dla młodzieży we wtorek  po Mszy św. o g. 18.00. W poniedziałek i we wtorek będzie spowiedź z udziałem księży z naszego dekanatu. Spowiadać się będzie można już pół godz. przed każdą Mszą św. W środę będzie uroczyste zakończenie tegorocznych rekolekcji wielkopostnych. Ofiary jakie złożycie na tacę w środę będą przeznaczone na wynagrodzenie Ojcu rekolekcjoniście za trud prowadzenia tych rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcji  jest wywieszony w gablocie i opublikowany na naszej stronie parafialnej. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i zapraszamy do uczestnictwa.

2. W Kościele w Polsce, a zwłaszcza w naszej kaliskiej Diecezji obchodzimy w tym roku Nadzwyczajny Rok św. Józefa Kaliskiego. Z tej racji przed  uroczystością św. Józefa (19 marca), już od ośmiu dni  przeżywamy w naszej parafii Nowennę do św. Józefa. Zachęcamy wszystkich, aby nie tylko w naszej świątyni parafialnej ale gdziekolwiek się znajdujemy odpowiedzieć na wezwanie: „Idźcie do Józefa”. Módlmy się w tym czasie intensywnie do św. Józefa, przyzywając jego wstawiennictwa dla nas, dla naszej parafii, diecezji i Ojczyzny. Główną uroczystość ku czci św. Józefa będziemy obchodzić w poniedziałek – 19 marca.

3. W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Na Radzie ustalono, że tegoroczny Rodzinny Festyn Parafialny odbędzie się w niedzielę – 24 czerwca br.  pod hasłem: „Rok św. Józefa wpisany w 100-lecie Niepodległości Polski”.  Chcemy tym festynem uczcić  św. Józefa oraz dziękować Bogu za cud odzyskania 100 lat temu przez Polskę Niepodległości po 123 latach niewoli pod zaborami.

4. Dziś  nadal rozprowadzamy  numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze artykuł o nabożeństwie do św. Józefa szczególnie w sprawach trudnych i o cudach za jego wstawiennictwem. Nadal też rozprowadzamy  książkę pt. „Wszystko o Roku  Liturgicznym”. Koszt książki 8 zł., a „Opiekuna” 2,50 zł.

5. W  czwartek wieczorem o g. 19.00 zapraszamy na cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu. W piątek o g. 17.00 będzie nabożeństwo „Drogi Krzyżowej, a w  niedziele  o g. 17.00 - „Gorzkie Żale”.

6. W przyszłą niedzielę Radni Parafialni, jak co miesiąc, przeprowadzą zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji naszej świątyni przekazując odpowiednie cegiełki. Już za miesiąc, jak pogoda pozwoli, rozpoczniemy kontynuację tynkowania naszego kościoła. Prosimy wszystkich o zrozumienie i dziękujemy za wsparcie tej inwestycji.

7. Od dziś aż do Wielkiego Piątku zakryte są w kościołach krzyże abyśmy mogli lepiej zobaczyć i przeżyć tajemnicę Męki Syna Bożego. W niedzielę palmową, na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy przynosimy do świątyni palemki, które zostaną poświęcone, a na Mszy o g. 12.00 będzie procesja z palmami.

8. Rodzice Bogusia Szewczyka proszą o wsparcie dla synka w ramach akcji 1 % podatku. Dziś po Mszach św. będą rozdawane ulotki ze szczegółowymi  informacjami na ten temat.

9. Na stolikach pod chórem są wyłożone  wielkopostne papierowe skarbonki miłosierdzia., w które – jak co roku – składamy jałmużnę wielkopostną przeznaczoną na wsparcie biednych osób. Skarbonki te prosimy przynieść na liturgię w Wielki Czwartek lub Wielki Piątek. Zachęcamy do wzięcia ich ze sobą.