1. Tydzień temu odbyła się zbiórka do puszek  na KUL. Zebraliśmy 400 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2.Dziś po Mszach św., jak co miesiąc, będzie przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców.  Niebawem będzie zakończony pierwszy etap remontów czyli renowacja naszej świątyni w 40% jej powierzchni (tzn. nowa elewacja i naprawa okien w tzw. absydzie oraz południowej części świątyni). Trzeba będzie sfinansować wykonane remonty. Na dzień 23 września 2017 r. dysponujemy kwotą 206.976 zł. Dlatego znów dziękujemy za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy o zrozumienie i wsparcie.

3. Dziś zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na spotkanie po niej, wszystkie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce.

4. Dziś zapraszamy do kościoła wszystkich  pielgrzymów grupy „Różanej” na Mszę św. o g. 14.00, a  po niej na spotkanie popielgrzymkowe w ZSP w Błaszkach.

5. Dziś  rozprowadzamy nowy numer „Opiekuna”. Są artykuły o szacunku do życia, o potędze modlitwy różańcowej, o „fatimskim” poświęceniu Rosji i wiele innych. Zachęcamy do nabywania i czytania. Dziś  o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.

6. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na pierwsze powakacyjne spotkanie. najpierw na Mszę św. o g. 18.00 a następnie na spotkanie po Mszy św.

7. Ks. Marcin zaprasza chętne osoby do śpiewania i grania. Kółko gitarowe będzie mieć swoje spotkanie w czwartek o godz. 15.30, natomiast próba zespołu Mocni Głosem w czwartek o godz. 16.00.

8. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

9. Ks. Mariusz przygotowuje ministrantów i kandydatów do służby ministranckiej. Zachęcamy i zapraszamy młodzież i dzieci po I Komunii św. do służby przy Ołtarzu Chrystusa. Zbiórki w soboty o g. 9.00.

10. Przypominamy aby wszyscy, którzy przez miniony rok otrzymywali pomoc żywnościową w naszej parafii na podstawie stosownych skierowań z GMOPS-u, teraz znów, w ciągu  najbliższego tygodnia, czyli do końca września, udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie same skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Na początku października zamknięta będzie lista osób uprawnionych do wspomnianej pomocy i już później żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.

11. W naszej parafii rozpoczęliśmy czas przygotowania młodzieży do sakramentu bierzmowania. Osoby klas II i III gimnazjum prosimy o zgłoszenie się do ks. Mariusza i o poważne potraktowanie przygotowań do tego sakramentu. W każdą niedzielę po Mszy św. kandydaci do bierzmowania udadzą się do zakrystii aby przyjąć podpis i potwierdzenie swego uczestnictwa w tej Mszy św. Indeksy z pieczęcią Parafii p.w. św. Anny w Błaszkach mają być wyrazem wiary kandydata i mają świadczyć o przygotowywaniu się do bierzmowania w tej konkretnej parafii.

12. Chcemy poinformować wszystkich parafian, że nasz parafianin – Marek Szczepański z Borysławic wstąpił do diecezjalnego Seminarium Duchownego w Warszawie, gdzie przez 6 lat będzie się przygotowywał się do kapłaństwa. Bogu dziękujemy za to powołanie z naszej wspólnoty i prosimy wszystkich o modlitwę w jego intencji.