1. Dziś  nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. Zachęcamy do nabywania i czytania.

2. Dziś  po Mszach św. będzie zbiórka do puszek  na KUL. Dziś  o g. 18.00 w sali parafialnej odbędzie się kolejna katecheza przedmałżeńska.

3. Ks. Marcin zaprasza chętne osoby do śpiewania i grania. Kółko gitarowe będzie mieć swoje spotkanie w czwartek o godz. 15.30, natomiast próba zespołu Mocni Głosem w czwartek o godz. 16.00.

4. W  środę będziemy przeżywać w naszej parafii, jak co miesiąc, Jerycho Różańcowe, czyli całodzienną modlitwę Różańcową przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Serdecznie zapraszamy na tę modlitwę.

5. W czwartek o g. 19.00 zapraszamy wszystkich chętnych na godzinną adorację Jezusa eucharystycznego prowadzoną przez kapłana.

6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. o g. 12.00 i na swoje drugie spotkanie, bezpośrednio po tej Mszy św., wszystkie dzieci klas III, które w przyszłym roku chcą przystąpić do I Komunii św. wraz z rodzicami. Na spotkaniu będą rozdawane różańce. Będzie już można wpłacać pieniądze na pamiątki I-komunijne.

7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe. O g. 14.00 będzie w kościele Msza św., a  po niej spotkanie w ZSP w Błaszkach.

8. Cieszymy się, że w minionym tygodniu otrzymaliśmy kolejne wsparcie finansowe na renowację kościoła. Tym razem sponsorem jest Pan Krzysztof Ogrodowczyk z Malanowa, właściciel Sklepu „PROMYK” w Lubanowie, który na wspomniany cel złożył ofiarę w wysokości 5000 zł. Składamy Panu Krzysztofowi podziękowanie i Bóg zapłać. Zachęcamy też innych sponsorów do wsparcia naszej inwestycji!
Przypominamy, że jeżeli chodzi o pierwszy etap remontów, tzn. elewację zewnętrzną całego kościoła, naprawę wszystkich okien oraz pełną dokumentację, to przewidywany koszt całkowity tych prac wyniesie ok. 520.000 zł. Na dzień 16 września 2017 r. dysponujemy kwotą 206.976 zł.

9.  W przyszłą niedzielę po Mszach św. będzie , jak co miesiąc, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, zbiórka do puszek na rzecz tynkowania naszego kościoła. Będą  także rozdawane stosowne „cegiełki” dla ofiarodawców.

POMOC ŻYWNOŚCIOWA W PARAFII BŁASZKI

W ubiegłym roku nasza parafia podpisała umowę z Caritas Diecezji Kaliskiej na rzecz nieodpłatnej dystrybucji artykułów spożywczych wśród osób najbardziej potrzebujących w parafii, w ramach tzw. Programu FEAD. Kolejny etap realizacji tego programu będzie obejmował pomoc żywnościową w okresie od października 2017 do czerwca 2018.
Pomoc tę mogą otrzymywać osoby zakwalifikowane do otrzymania pomocy żywnościowej zgodnie z zasadami kryterium dochodowego. Stosowne skierowania tym właśnie osobom z terenu naszej parafii wydaje GMOPS w Błaszkach. Prosimy więc aby wszyscy, którzy przez miniony rok otrzymywali tę pomoc na podstawie stosownych skierowań z GMOPS-u, teraz znów, w ciągu dwóch najbliższych tygodni, czyli do końca września, udały się do siedziby GMOPS-u w Błaszkach po takie same skierowania, które następnie należy dostarczyć do kancelarii parafialnej w Błaszkach. Na początku października zamknięta będzie lista osób uprawnionych do wspomnianej pomocy i już później przez cały rok żadnych nowych skierowań nie będziemy przyjmować.