1. Dziś nadal rozprowadzamy numer „Opiekuna” z ubiegłej niedzieli. W numerze między innymi o polskich rodzinach, które niosą konkretną pomoc rodzinom uchodźców z Syrii oraz refleksja nad polskim kryzysem parlamentarnym. Zachęcamy wszystkich do nabywania i czytania.

2. Członków wspólnoty Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym zapraszamy w środę na comiesięczne spotkanie formacyjne. Najpierw będzie Msza św. o g. 18.00, a następnie spotkanie na sali parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. Radni Parafialni, jak co miesiąc, będą przeprowadzać zbiórkę pieniężną na rzecz renowacji (tynkowania) naszego kościoła.

4. Wczoraj (sobota) zakończyła się w naszej parafii wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Jeżeli ktoś z jakichkolwiek powodów nie miał w tym roku „kolędy”, a chciałby z niej skorzystać to prosimy to w najbliższych dniach zgłosić w kancelarii parafialnej.
Celem kolędy jest bezpośrednie spotkanie się kapłanów z wiernymi w ich domach, wspólna modlitwa oraz błogosławieństwo ludzi i ich domostw. Wszystkim rodzinom naszej parafii składamy serdeczne podziękowanie za miłe przyjmowanie swoich duszpasterzy „po kolędzie” oraz za świadectwo wiary. Paniom i Panom sołtysom dziękujemy bardzo za zorganizowanie pojazdów, tym którzy nas wozili za trud kolędowego podwożenia, a paniom domu za kolędowe posiłki. Dziękujemy za Waszą serdeczną życzliwość, której my księża w czasie kolędy doświadczaliśmy w zdecydowanej większości rodzin  i za szczere słowa uznania dla naszej kapłańskiej posługi w tej parafii. Utarł się zwyczaj, że z okazji odwiedzin kolędowych wierni składają dobrowolne ofiary dla księży oraz na tzw. potrzeby inwestycyjne w parafii. Po odliczeniu części ofiar kolędowych przeznaczonych dla księży, wszystkie ofiary jakie parafianie złożyli w tym roku na „kolędzie” będą przeznaczone na renowację naszego kościoła. O wysokości ofiar na renowację kościoła poinformujemy w przyszłą niedzielę. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. My kapłani nadal będziemy się modlić za swoich parafian i również Was prosimy o modlitwę za swoich duszpasterzy.

5.  Nadal ogłaszamy nabór wykonawców tynkowania kościoła św. Anny w Błaszkach. Firma budowlana, która by chciała się podjąć w przyszłym roku tego dzieła proszona jest o kontakt z księdzem proboszczem.

6. Przeżywamy dzień babci i dziadka, wszystkim babciom i dziadkom składamy najlepsze życzenia, niech Pan Bóg  obdarza wszystkich potrzebnymi łaskami. Módlmy się za naszych żyjących oraz zmarłych dziadków za wstawiennictwem św. Anny i św. Joachima - dziadków Pana Jezusa.