Tydzień temu odbyła się, przeprowadzona przez Radnych Parafialnych, comiesięczna zbiórka na rzecz ostatecznego sfinansowania tynkowania naszego kościoła. Zebrano na ten cel 3.607 zł. Ponadto w minionym tygodniu anonimowy ofiarodawca z Holandii złożył na ten cel ofiarę - 1.000 zł., a anonimowy ofiarodawca z Wójcic ofiarował 500 zł.

W sumie na dzień 5 stycznia 2019 r. na rzecz remontów kościoła dysponujemy kwotą 523.741 zł. Całość zaś renowacji świątyni (czyli otynkowanie całego kościoła i naprawa wszystkich okien) kosztuje ok. 530.000 zł. Potrzebujemy więc jeszcze ok. 6.000 zł. aby jak najszybciej wypłacić firmie budowlanej wszystkie należne pieniądze za dotychczasową renowację. Składamy znów serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom za złożone dotychczas ofiary i nadal prosimy wszystkich o życzliwość, zrozumienie oraz dalsze wsparcie naszej inwestycji.
Po zakończeniu wyżej opisanych remontów, czeka nas, jak Bóg da to już w tym roku, druga część prac remontowych, którymi będą: wykonanie izolacji pionowej fundamentów kościoła oraz wykonanie opaski z tłuczniem kamiennym wokół całego kościoła i odprowadzenie podziemne opadowych wód deszczowych z placu kościelnego, gruntowna naprawa i otynkowanie płotu wokół kościoła oraz zdjęcie i ułożenie od nowa, na nowej podsypce, kostki granitowej wokół kościoła.
Jeżeli zaś chodzi o wnętrze naszej świątyni to zauważamy, że tzw. kruchta domaga się kompletnie nowej elewacji, a ściany i filary wewnątrz świątyni domagają się usunięcia tzw. lamperii, na wysokości ok. 1,5 m. od posadzki i pokrycia tej powierzchni na nowo odpowiednią farbą. O kosztach tych prac poinformujemy w przyszłości.